YouTube Üzerinden 360 Derece Şenliği Başladı

Chrome tarayıcı ve Android mobil cihazlarda 360-derece video yüklemek ve seyretmek artık mümkün.

YouTube Üzerinden 360 Derece Şenliği Başladı

YouTube üzerinden hem mobil cihazlarda, hem de masaüstünde 360-derece video yüklemek, seyretmek ve içinde dolaşabilmek artık mümkün. Bu yeni video uygulamaları Android mobil telefonlarda ve masaüstü PC'lerde Chrome tarayıcıdan seyredilebilecek. Bu yenilik için iOS desteği henüz verilmedi ama uygulama geliştiriciler kısa zamanda iPhone ve Mac cihazlar için de bu yeniliğin geleceğini söylüyor.

Bu haberi bilgisayarınızdan okuyorsanız hemen yukarıdaki videoyu izlemeye başlayabilirsiniz. Videonun belli noktalarında farenizle manzarayı değiştirebildiğinizi göreceksiniz. Videonun sol üst köşesinde ise mobil cihazlar için kullanılan dokunmatik kontroller var. 2 dakika kadar süren videoyu farklı açılardan izlemeniz mümkün olabiliyor. Aşağıda daha uzun süren bir demo daha ekledik. Onu da tecrübe edebilirsiniz.

YouTube 360 derecelik kamera üreticileriyle de destekli çalışıyor. Bu kameralarla çekilen tüm videoların YouTube standartlarına göre uygun olması Google'ın öncelikli tercihi.

Android cihazlarda da videonun izleniyor olması son derece eğlenceli ve değişik bir tecrübe. YouTube video kalitesinde değişiklik olacağını, görüntülerin daha kaliteli olması için destek yazılımlar hazırladıklarını açıkladılar.

İlginç YouTube Hileleri

YouTube Fotoğraf Boyutları Nelerdir?

Çocuklara Özel YouTube Kids Uygulaması Geliyor  

YORUMLAR