Youtube Video Oynatıcısı'nda Tasarım Değişikliğine Gitti

Youtube Video Oynatıcısı'nda Tasarım Değişikliğine Gitti

Dünyanın en büyük video paylaşım sitesi Youtube video oynatıcısında tasarım değişikliğine gitti. Son zamanlarda materyal tasarım anlayışını bütün projelerine uygulamaya çalışan ve tasarımlarında değişikliğe giden Google, bu değişiklikle beraber siyah video barını da ortadan kaldırmış oldu. Yenilenen tasarımla beraber video oynatıcısı şeffaf bir görünüm kazandı. 

Her gün milyarlarca izlenmeye ev sahipliği yapan Youtube, bağlı olduğu teknoloji devi Google’ın yaptığı değişikliklerden nasibini almaya devam ediyor. Son olarak uygulama bazında materyal tasarıma geçen ve yapılan değişikliklerle gelişimini sürdüren video paylaşım sitesinde önemli bir değişikliğe daha gidildi.  

Yukarıda gördüğünüz üzere video oynatıcısında yıllardır görmeye alışık olduğumuz siyah bar artık bulunmuyor. Onun yerini şeffaf bir görünüm almış ve renklerde kırmızı tonlara vurgu yapılmış.

Her ne kadar milyarlarca izlenmesi olsa da yayınlanan raporlarda istediği karı elde edemediği görülen sitenin birtakım hamlelerle gelişimini sürdüreceğini söyleyebiliriz. Yenilenen tasarım da bunun bir parçası ve şeffaf görünüm şimdiden pek çok kullanıcı tarafından olumlu eleştiriler aldı. Bakalım ilerleyen günlerde Youtube cephesinden ne haberler alacağız.

Google+ ve YouTube İlişkisi de Kesiliyor, Google+ Artık Yapayalnız Kalıyor

Dmail: Gmail'de Gönderdiğiniz Maili "Dilediğiniz Zaman" Geri Alın. 

YORUMLAR