YouTube Videolarında Artık Yüzler Sansürlenebiliyor

YouTube Videolarında Artık Yüzler Sansürlenebiliyor

YouTube bugün yepyeni bir özelliğini bizimle paylaştı ve yüklenen videolarda yer alan yüzleri sansürleme ve bulanıklaştırma seçeneklerini devreye soktu.

Bu yeni özellik sayesinde artık yüklemek istediğiniz videolarda anonim kalmak isterseniz video düzenleme programları ile uğraşmadan yüz bulanıklaştırmayı YouTube üzerinden otomatik olarak gerçekleştirebilirsiniz.

İnternet’te gizliliği korumak için atılan bu adımı pek çok kişinin sevinçle karşılayacağından eminim. Eğer nasıl gerçekleştirebileceğinizi merak ediyorsanız tek yapmanız gereken video düzenleme ekranınızdan “Video Enhancement Tool” kısmını açmak ve ardından “Additional Features” menüsünden bulanıklaştırma efektini eklemek. 

Teknoloji henüz yeni olduğundan dolayı 0 başarıyla çalışmayabileceği YouTube tarafından belirtildi ve bu nedenle videolarınızı bulanıklaştırmanın ardından yeniden kontrol etmeniz tavsiye edildi.

Kullanıcıların haklarını koruma konusunda oldukça faydalı olabilecek bu özelliği getirdiği için sanırım YouTube bir teşekkürü hak ediyor.

YORUMLAR