YouTube Yeni Ücretli Müzik Servisi Music Key'i Tanıttı

YouTube Yeni Ücretli Müzik Servisi Music Key'i Tanıttı

Google'ın uzun süreden beri üzerinde çalıştığı proje, YouTube'un paralı üyelik gerektirecek müzik platformu Music Key sonunda beta aşamasına geçti. YouTube bunca zamandır video yayınlarının yanısıra müzik dinlemek için de popüleritesini sürekli koruyan bir kaynak olduğundan müzik için YouTube içerisinde ayrı bir platform oluşturma fikri gerçekten kullanıcılar için verimli olacak. Ancak aylık üyelik parasına değecek mi dersiniz?

Uzun zamandır beklenen servis, bünyesinde birçok güzel özellik içererek kullanıcıların beğenisi için geliştiriliyor. Bugün başlayan beta testi kullanıcılara özellikle en çok arzu edilen, reklamsız müzik dinleyebilme özelliği taşıyor. Servis ayrıca başka bir uygulamayı kullanırken veya ekran kilidi aktifken de müzik dinlemenize izin vererek gerçek bir müzik oynatıcı gibi çalışacak. Hatta internet bağlantısı olmadan bile Music Key'de müzik dinleyebilmek mümkün.

Aylık üyelik gerektiren servis başlangıç olarak promosyonla birlikte ayda 8 dolara geliyor. Standart ücretlendirmesi 10 dolar olarak sabitlenecek uygulamayı beta aşamasında test etmek için daha uygun bir fiyata getirebiliyorsunuz. YouTube Music Key reklamsız müzikle beraber arka planda oynatma, Google Play Music'e üyelik, offline kullanım, 30 milyondan fazla müzik, ustaca hazırlanmış oynatma listeleri ve YouTube üzerinden resmi müzik videoları oynatabilme özelliğiyle geliyor. Dilerseniz müzik dinlerken klibi de aynı anda uygulama içerisinde YouTube'tan izleyebileceksiniz.

"Müzik videolarınız, remiksleriniz, cover'larınız ve çok daha fazlası sayesinde YouTube şu anda gezegenin en büyük müzik servisi haline geldi. YouTube'u kusursuz bir müzik servisi konumuna ulaştırmak için şimdilik en büyük müzik hayranlarımızla beraber YouTube Music Key'in beta testlerini başlatıyoruz. Sonrasında Music Key'i tüm dünyaya getireceğiz. Eğer e-posta hesabınızda davetiye görürseniz servisimizi 6 ay boyunca ücretsiz olarak kullanabilirsiniz," diyor YouTube ekibi. E-postaları kontrol etmekte fayda var!

Şirket ayrıca YouTube üzerinde de bazı değişikliklerin planlandığını söylüyor. Android ve iOS için halihazırda kullanılan YouTube uygulaması artık favori müzik videolarınızı, YouTube'un gündemine göre veya tercih ettiğiniz videolara göre şekillenecek oynatma listelerinizi daha da ön plana çıkaracak. Bu sayede YouTube'un mobil uygulamasında da müzik deneyimi gelişecek.

YouTube Music Key albümleri yüksek kaliteli ses kalitesiyle akıllı telefonlarınıza getirerek aynı zamanda internet kullanımını da en aza indirecek. Bu yüzden mobil veri kullanımınız YouTube'un yeni müzik servisinden çok fazla etkilenmeyecek. "Eğer aradığınız şarkı dünyada varsa büyük ihtimalle onu YouTube'ta da bulacaksınız," diyor ekip. "Bu zamana kadar tam albüm yayını yapılamıyordu. İlerleyen günlerde sanatçıların tam diskografisini YouTube üzerinde bulacaksınız ve müzik partnerleri aracılığıyla albümlerin hepsini YouTube üzerinden yüksek ses kalitesiyle dinleyebileceksiniz."

YouTube'un bu hamlesi özellikle insanların aklına Spotify'ı getiriyor. Online müzik yayını kategorisinde birçok firmayla rekabete girecek firma bakalım bu işte ne kadar başarılı olacak.

Far Cry 4'ün 101 İsimli Çıkış Fragmanı 8 Dakika Uzunluğunda

Google Messenger Artık Play Store'da!

YORUMLAR