YouTube'a Yeni Özellikler Geliyor

YouTube CEO'su Susan Wojcicki, YouTube'a eklenen yeni özellikler hakkında açıklamalarda bulundu.

YouTube'a Yeni Özellikler Geliyor

Geçtiğimiz günlerde Amerika Birleşik Devletleri’nde gerçekleşen, dünyanın en büyük çevrimiçi video konferansı VidCon’da yer alan YouTube CEO’su Susan Wojcicki, yeni gelişmeler hakkında açıklamalarda bulundu.

Açıklamalara göre, YouTube’da bundan sonra 60 kare/saniye (FPS) videolar yüklenip, izlenebilecek. Ayrıca, 48 FPS desteği de verecek olan video paylaşım sitesinin bu haberine en çok, YouTube üzerinden oyun videoları izleyen oyuncular sevindi. Artık, 4K ve 60 FPS desteğiyle eskiye oranla daha akıcı videolar seyredilebilecek.

YouTube’a gelen yenilikler arasında bağış özelliği ve kullanıcıların videolar üzerine altyazı yerleştirebilme özellikleri yer alıyor. YouTube’un geliştirmekte olduğu özellik ile video geliştiren kişiler, videolarına yardım toplayabilecek. Altyazı ekleme özelliğiyle de, videonun tüm dillerde geniş kitlelere ulaşabilmesi amaçlanıyor.

YouTube, bir de yeni uygulama yayınladı. Yeni uygulamanın adı YouTube Creator Studio. Şimdilik sadece Android kullanıcılarına sunulan uygulama ile YouTube’da kanalı olan kullanıcılar, videolarının istatistiklerini görüntüleyebilecek, videolar üzerinde düzenlemeler yapabilecek, ses efektlerini videolarına ekleyebilecekler. Yani yayınladıkları videoları, mobil cihazlar üzerinden yönetebilme imkanına sahip olacaklar.

Android kullanıcılarına sunulan uygulama, önümüzdeki günlerde iOS kullanıcılarına da sunulması bekleniyor.

YORUMLAR