YouTuber’ları Üzecek Yeni Düzenleme!

YouTube Yeni DÜzenleme 1

YouTube’daki önemli bir özelliği kaldırmaya hazırlanan Google, YouTuber’ları üzecek gibi görünüyor. Google, YouTube'a yüklenen videoların Twitter ve Google Plus üzerinden otomatik olarak paylaşılmasını sağlayan özelliğin kaldırılacağını açıkladı.

Şimdiye kadar YouTube’a bir video yüklendiğinde, yüklenen video kolaylıkla Twitter ve Google Plus üzerinden otomatik olarak paylaşılabiliyordu. Ancak Google tarafından yapılan açıklamaya göre 31 Ocak’tan itibaren artık bu özellik kullanılamayacak.

YouTube’a yüklenen videoların otomatik olarak Twitter ve Google Plus üzerinden paylaşılması sayesinde, kullanıcıların manuel olarak giriş yapmasına gerek kalmıyordu. Kullanıcıları büyük bir zahmetten kurtaran bu özellik, Google’ın yeni kararı gereği devre dışı bırakılacak.

YouTube Yeni DÜzenleme 2

Söz konusu özelliğin kaldırılmasıyla, otomatik olarak yapılan paylaşımlar engellenmiş olacak. Böylece kullanıcılar YouTube’a bir video yüklediğinde, videolarını kendileri manuel olarak sosyal medya hesapları üzerinden paylaşmak durumunda kalacak.

Bu, özellikle YouTube’a sık sık içerik yükleyen kullanıcılar için oldukça kötü bir haber. Çünkü kullanıcıların bu paylaşımları artık her seferinde kendilerinin yapmaları gerekecek.

Google tarafından verilen bu karar hakkında siz neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar bölümünde bizlerle paylaşmayı unutmayın!