YouTuber Mervan Tepelioğlu'na Suçüstü!

Bir süre önce YouTube kanalına “200 bin TL’lik arabayı 45 bin TL’ye almak” adıyla bir video yayınlayan ve Gürcistan'dan ülkemize Nissan 350z sokan Mervan Tepelioğlu, Gümrük Muhafaza ekiplerinin dikkatinden kaçmadı. Bu olayda mağdur olduğunu söyleyen YouTuber'ın aracına el kondu.

Şubat ayında yayınladığı videoda Gürcistan'a giden ve orada galerici olan Murat Katemi'den araç satın alan genç YouTuber Mervan Tepelioğlu, yalnızca birkaç ay sonunda arabayı kaptırmaktan kurtulamadı. Gümrük Muhafaza ekiplerinin gözüne takılan bu videodaki işlemlerin yasal olmadığı dile getirilirken, Tepelioğlu'nun pek çok takipçisi kendisini daha önceden uyarmıştı. Ancak Gürcistan'dan getirilen aracın yasal olma konusunda sorun yaşamayacağını düşünen YouTuber, “Konuyu araştırmak için Gürcistan’a gittim. Burada galerisi olan Murat Katemi ile tanıştım. Bu konuda bir video çekerek Türkiye’ye döndüm” dedi.

Gümrük ekiplerine verdiği ifadede Gürcistan'da şirket devraldığını ve aracı da o şirket üzerinden tahsis ettiğini belirten Tepelioğlu, olayın tamamını şu şekilde dile getirdi: 

"Araç için Gürcistan’da düzenlenmiş ruhsat belgem var. Aracı, 2 Şubat 2018’de Batum’da Murat Katemi aracılığıyla Gürcistan’da bulunan bir Türk vatandaşından aldım. Katemi, işlemlerin usule uygun olduğunu, Gürcistan’da onun tanıdığı bir şahsın şirket kuracağını daha sonra o kişinin şirketi bana devredeceğini söyledi. O kişi şirket kurucusu olması nedeniyle şirketin üzerine kayıtlı bir aracı Türkiye’ye sokabilecekti. Sonra şirketi Akhverdi Karimov isimli kişiden devraldım. Arabayı, devraldığım şirket üzerine satın aldım. Daha sonra Karimov’a, aracı yurtiçi ve yurtdışında kullanabileceğim yönünde Gürcistan noterinde vekalet verdim. 5 bin dolar araba için, 2 bin 500 dolar da şirket masrafları için ödeme yaptım. Toplam maliyeti 45 bin TL’yi buldu.”

Gürcistan'daki bir şirketi devraldığını ve aracı da bu şirket üzerinden satın aldığını belirten YouTuber, Murat Katemi adlı galericiden şikayetçi olduğunu belirtti. Ayrıca Gürcistan'daki şirketi kuran Akhverdi Karimov’un da havalimanı inşaatında kamyon şoförü olarak çalıştığı dile getirildi.