YouTube'un Aylık Ziyaretçi Sayısı Rekor Kırdı!

YouTube'un Aylık Ziyaretçi Sayısı Rekor Kırdı!

Hank ve John Green tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen video konferansı VidCon'da, YouTube'un mobil video kullanımındaki başarısı gözler önüne serildi. 

2005 yılında kurulan ve Kasım 2006'dan itibaren Google'ın bünyesinde faaliyetlerine devam eden YouTube, 2013 yılında 1 milyar aylık aktif kullanıcı sayısına ulaştığını açıklamıştı. VidCon'da güncel olarak her ay siteyi ziyaret eden 1,5 milyar ziyaretçi olduğu duyuruldu. Bunların bir kısmının hesabı olmadan siteye uğrayan kullanıcılardan oluştuğu da ayrıca belirtildi.

Sitede oturum açan kullancılar, mobil cihazlarla en az 1 saat vakit geçiriyor. Etkinlikte CEO Susan Wojcicki, bu oranları televizyon ile kıyaslayarak, ABD gibi bazı ülkelerde televizyonun 4 saate kadar seyredildiğini baz aldıklarında, YouTube'un daha çok izleme oranına sahip olduğunu ifade etti. 

YouTube'un bu başarıya ulaşmasındaki en büyük etkenin YouTube TV olduğunu belirtelim. Çünkü ilerleyen zamanlarda, bu oranlarda yüzde 90'a varan artış sağlayacağı düşünülüyor. Ayrıca, etkinlikte mobil ve bilgisayar kullanıcıları için, ekran boyutları ve yönlendirmeleri içeren bir dizi yenilikler üzerinde çalışıldığı bilgisi paylaşıldı.

 

 

YouTube'tan Teröre Karşı Büyük Adım

YORUMLAR