Youtube'un Fenomen Şarkısını Hesap Makineleriyle Çaldılar

Youtube'un Fenomen Şarkısını Hesap Makineleriyle Çaldılar

"Despacito" isimli Latin kökenli pop şarkısı uzun süredir listelerde bir numarada kalmayı başardı. Her pop müzik programında bıkkınlık verecek kadar tekrar edilen bu şarkıya doyamadıysanız, hesap makinenisiyle de melodisini çalmanız ve mırıldanmanız mümkün.

Japonya'dan bir YouTube kullanıcısının kanalına yüklediği video, bu şarkıyı çalabilmenizi oldukça kolaylaştırıyor. Hesap makinelerinin üzerindeki tuşlarda yer alan sembol ve rakamları bir kenara dikkatle not etmeniz, bunu oldukça kolaylaştırabiliyor.

Ancak, her tuşundan faklı bir ses alabilmeniz için özel yapım bir hesap makinesine sahip olmanız gerekiyor. Bu gibi ürünler genellikle Çin malı olabiliyorlar. Hatta bu linkten cihaza ulaşabilmeniz de mümkün. Yalnız link Çince olduğu için bu makineleri edinmeniz biraz güç olabilir. Bu nedenle tanıdığınız işportacıları denemenizde fayda var.

Her popüler olan şarkının türlü şekilde yorumlanmasına alışkınız. Ancak bazen, bu yorumların arasından hoşumuza gidecek tarzda çalışmalar çıktığına da şahit olabiliyoruz. Aşağıdaki videoda Despacito melodisinin iki adet hesap makinesi tarafından nasıl çalındığını izleyebilirsiniz. Bu videonun kısa bir zaman içinde 200 binden daha fazla gösterim aldığını da ekleyelim.

Dinlerken zengin bir altyapıya sahip olduğunu düşündüğümüz bu şarkı, aslında ne kadar basitmiş değil mi?

Eğer hala "Despacito" şarkısından bayılmadıysanız, kendi kendinizi biraz daha zorlayabilir ve bu yöntemle arkadaşlarınıza hava atabilirsiniz.

Daddy's Car Yapay Zeka Tarafından Yazılan İlk Pop Şarkısı. Tutar mı Sizce?

Müzik Tutkunları İçin En İyi Android Uygulamaları

Spotify, 2017 İlk Çeyrek Türkiye Müzik Haritası'nı Yayınladı

YORUMLAR