YouTube'un Tasarımı ve Logosu Değişti, Sürpriz Özellikler Geldi

YouTube'un Tasarımı ve Logosu Değişti, Sürpriz Özellikler Geldi

İçerisinde bulunduğumuz yıl itibariyle yoğun bir kullanıcı kitlesine hizmet eden YouTube, hem kullanıcıların hemde içerik oluşturucuların deneyimlerini geliştirmek için yeni tasarımını ve özelliğini duyurdu.

12 yılı aşkın bir süredir farklı kategorilerden videoları insanlarla buluşturan YouTube, yaklaşık bir sene önce materyal tasarıma geçmiş ve bu tasarımı kısıtlı bir şekilde kullanıcılara sunmuştu. Bu tasarımı denemek isteyen kullanıcılar ise "F12" tuşu yardımıyla "Cookies" sekmesine giriş yapıyor ve ilgili kod parçacığını çalıştırarak YouTube'un yeni yüzünü görebiliyorlardı. Bir müddet sonra da bu özelliği sitenin en altına ekleyen YouTube, bugünden itibaren yeni tasarım ile yola devam edeceğini duyurdu. Yenilikçi bir izlenim bırakan YouTube, tasarım ile birlikte logosunda da düzenlemeler yaptı. Aynı zamanda önemli özellikleri de kullanıcılarla buluşturdu.

Bir hayli hoş özelliklere ve görünüme sahip olan bu tasarım, hem mobil hemde masaüstünde kendini açıkça gösteriyor. Eski tasarım ile kıyaslandığında tamamen farklı bir yol izleyen YouTube, kullanıcıların daha rahat etmesi için bir hayli çalışmış gibi görünüyor. Yeni YouTube ile birlikte neredeyse tüm sosyal medya uygulamalarında olan mesajlaşma özelliği de YouTube'un mobil sürümünde kullanıcılara hizmet etmeye başladı. Bunun yanı sıra videolarda daha fazla hakimiyet alanı sağlayan şirket, mobil uygulamadaki video izlemelerine yeni hareketleri dahil etti. Buna göre videolar arasında geçiş yapmak için parmağınızı hızlıca sağa ya da sola kaydırabileceksiniz. Ayrıca videoları hızlandırma ve yavaşlatma gibi özellikler de mobil sürüme dahil oldu.

Tüm bunların yanı sıra çok konuşulan "Karanlık Mod" özelliğini de tanıtan Youtube, kullanıcıların gözlerini korumak için önemli bir adım atmış. Biz yeni YouTube tasarımını bir hayli beğendik. Sizlerin düşüncelerini de merak ediyoruz.

Youtube, Son Dakika Gelişmeleri İçin Özel Bir Bölüm Oluşturdu

YouTube Mobil Uygulamasına Sayaç Özelliği Geliyor!

YORUMLAR