Yüksek Elektrik Faturasına Son! Artık Spor Yaparak Bedavaya Elektrik Kullanabileceğiz

Yüksek Elektrik Faturasına Son! Artık Spor Yaparak Bedavaya Elektrik Kullanabileceğiz

Ülkemizde bir hayli yüksek olan elektrik üretim maliyetleri nedeniyle elektrik faturalarımız özellikle kış aylarında bir hayli yüksek gelmekte. Ayrıca spor yapamamak da günümüzde şikayetçi olduğumuz bir başka konu. Kendimizi düşünmeyi bırakıp biraz da doğayı düşündüğümüzde ise olay biraz daha vahim bir durum alıyor. Dünya üzerinde kullanılan elektrik üretim yöntemlerinin büyük çoğunluğunun halen doğa dostu olmaması nedeniyle doğal denge giderek bozuluyor ve küresel ısınma iklimlerin değişmesine, sel gibi felaketlerin daha çok görülmesine sebep oluyor.

İşte bütün bu dertlere çözüm olabilecek yeni bir buluş hem kendi elektriğimizi üretmemizi sağlayacak, hem spor yapmamıza imkan tanıyacak, hem de yeşil enerji üreterek doğaya zarar vermememizi mümkün kılacak. Manoj Bhargava tarafından geliştirilen elektrik üreten bisiklet kısa bir süre içerisinde evinizin günlük enerji ihtiyacını karşılamanızı mümkün kılıyor. Bu bisikletle yapacağınız 1 saatlik egzersiz evinizin 24 saatlik enerji ihtiyacını karşılamakta.

Elektrik üreten bisiklet mekanik enerji üretim mantığıyla çalışıyor. Siz pedalı çevirdikçe sisteme bağlı pil şarj oluyor ve enerji depoluyor. Bu buluşun önümüzdeki sene Hindistan içinde 10.000 eve dağıtılması planlanıyor ve yoksul ailelere kendi elektriklerini üretebilmesi için yardımcı olması amaçlanıyor. Elektrik üreten bisikletin nasıl çalıştığı bu videoda anlatılmakta:

YORUMLAR