Yürümekle Yollar Aşınmaz, Ama Para Kazanabilirsiniz: İşte Karşınızda Bitwalking

Yürümekle Yollar Aşınmaz, Ama Para Kazanabilirsiniz: İşte Karşınızda Bitwalking

Nissan Bahar ve Franky Imbesi tarafından tasarlanan yeni sistem, Bitwalking olarak adlandırılıyor ve insanlar yürüdükçe para kazanabilmelerini garanti ediyor. Neden yürüdüğümüz için bize para versinler ki dediğinizi duyar gibiyim. Aslında bu sorunun cevabı biraz da Bitwalking dolarlarını ödeyecek ve bunları kabul edecek kurumların neyi hedeflediğiyle ortaya çıkacak denilebilir.

Zira proje şu anda 1 milyon dolardan fazla finansman topladı ve bilhassa Japonyalı finansörlerin büyük bir ilgisi var. İlk etapta akıllı telefonları kullanarak adımlarımızı sayacak olan proje, kısa bir süre sonra kendine özel bir bilekliğe kavuşacak ve kolumuza takıp yürümeye başlayarak para kazanmaya başlayabileceğiz. Şimdilik 8 kilometrede 1 dolarlık bir ödeme yapılması öngörülüyor.

Bu sistemin hem insanların daha sağlıklı olabilmesi için onları yürümeye teşvik edebileceği, hem de toplu taşıma ya da yürüyerek mesafeleri katetme heveslerini arttırabileceği tahmin ediliyor. Aynı zamanda az gelişmiş ülkelerdeki insanların devamlı olarak yürüyerek iş yapmaları, bu sistemden faydalanabilmelerine yardımcı olacak. Çok fazla yol yürüyen kişiler böylelikle bunun bir karşılığını alabilecekler.

Sistemden özellikle özel şirketlerin çalışan sağlığını arttırabilmek için kullanabileceği, ayrıca sosyal sorumluluk projelerinde de belirleyici bir özelliği olabileceği tahmin ediliyor. Hatta Japonya'daki bazı ayakkabı firmaları şimdiden Bitwalking dolarlarını ödeme aracı olarak kabul etmeye başlamışlar.

Elbette şimdilik sistemin kullanımında işbirliğine gidebilecek şirketler, kurumlar ve devletlerle görüşmelerin de devam ettiği belirtiliyor. Oldukça ucu açık bir proje olması ve yürümenin hayatımızın neredeyse her alanında bizimle olması, projeye dair heyecanın da oldukça yüksek olmasını sağlıyor.

Şimdilik konuya dair daha fazla bilgi mevcut değil ama siz yine de her gün ne kadar yürüdüğünüzü merak ediyorsanız aşağıdaki uygulamalardan faydalanabilirsiniz.

Android için En İyi 8 Spor ve Fitness Uygulaması

YORUMLAR