Yüzbinlerce Galaksiye Baktık Yaşam İzine Rastlayamadık

NASA astronomları uzayda hala başka yaşam formları bulamadılar.

Yüzbinlerce Galaksiye Baktık Yaşam İzine Rastlayamadık

NASA astronomları ve bilim adamları geçen hafta böyle bir itirafta bulundular.Yaptıkları araştırmalara göre uzayda tek başınaymışız gibi görünüyor.

NASA’nın WISE isimli (Wide Field Infrared Survey Explorer) teleskopu yıllardır uzayın derinliklerine bakıyor. Ancak sonuçlar hiç de iç açıcı değil. NASA bilim insanları yıllardır büyük sabırla taradıkları galaksilerde hiçbir yaşam izine rastlayamadıklarını üzüntüyle ifade ettiler.

WISE teleskopu yaklaşık 100 bin galaksiden X-ışınları ve kızıl ötesi tarayıcılarla bilgiler topluyor. WISE verilerinin derinlemesine taranması sonucu gelinen nokta ise pek çok bilim adamını hüsrana uğratmış görünüyor. Işığın dalga boylarını izleyen WISE Teleskopu, NASA astronomlarına binlerce kara delik ve bambaşka galaksilerin keşfinde yardımcı oluyor. Ancak WISE teleskopu şimdiye kadar gelen verilere göre, keşfedilen bu galaksilerdeki radyasyon seviyelerinin, her hangi bir yaşam barındıramayacak kadar yüksek olduğuna işaret ediyor.

Ancak bilim adamları ‘şatrlar karbon bazlı yaşam olamayacağını gösterse de bilmediğimiz bambaşka bir form olmadığını iddia etmemiz de yanlış olabilir’ diyorlar. NASA astronomları sonsuz uzayda yalnız başına olduğumuzu düşünmenin, uzaylılar tarafından saldırıya uğramaktan daha korkunç olduğunu düşünüyorlar.

Dünyanın İlk 3B Yazıcıyla Üretilen Pilli Roketi Uçuşa Hazır

GoPro Uzay Yürüyüşü Filme Alındı, Sonuç: Etkileyici!

25 Yaşına Basan Hubble'dan İnanılmaz Görüntüler

YORUMLAR