Yüzde 50 Pil Tasarrufu Sağlayan Opera Tarayıcısı Hazır

Yüzde 50 Pil Tasarrufu Sağlayan Opera Tarayıcısı Hazır

Son zamanlarda yaptığı güncellemeler ile adından söz ettirmeyi başaran Opera, dizüstü bilgisayar kullanıcılarını sevindirecek yeni bir mod olan "pil tasarrufunu" devreye soktu.

Birkaç hafta önce Opera'nın geliştiriciler için kullanıma sunduğu pil tasarruf modu sonunda herkesin kullanımına sunuldu. Dizüstü bilgisayarlarda bataryanın daha uzun süre dayanması için tarayıcının Windows ve OS X sürümlerinde devreye alınan özellik, Opera'nın son güncellemesiyle birlikte tüm kullanıcılara dağıtılmaya başlanacak. Yüzde 50'lere varan pil tasarruf seviyesiyle oldukça iddialı bir özellik olan "Pil Tasarruf Modu" Opera'nın yeni kullanıcı kitlesi kazanmasına yardımcı olabilir.

Opera'nın daha önce kullanıma sunduğu reklam önleme özelliğiyle birlikte çalışan bu mod. Google Chrome'a göre yüzde 50 daha fazla batarya tasarrufu sağlıyor. Mod ile ilgili yapılan açıklamada özelliğin diğer sekmelerdeki tüm işlevleri durdurduğu ve işlemci üzerindeki yükü belirgin bir oranda azalttığı belirtiliyor. Video oynatıcılarında da optimizasyon yapan yeni mod, dizüstü bilgisayarların batarya sürelerini hatırı sayılır oranda arttırıyor. (Ölçülen deneysel verileri aşağıda görebilirsiniz.) Opera'nın yeni modunu aktif etmek için tarayıcının hemen sağ üstüne yerleşen pil simgesine tıklayıp barı sağa kaydırmanız yeterli oluyor.

Google Chrome'un Sevilen Dinozor Oyunu Artık Mobil Cihazlarda!

Opera Tarayıcı iOS İçin Sınırsız ve Bedava VPN Hizmeti Getirdi

Mozilla Yeni Firefox Özellikleri İçin Test Sürüşü Uygulamasına Başladı

YORUMLAR