Tweet Akışınızda Takip Etmediğiniz Kişilerin İletileri İçin Yer Açın!

Tweet Akışınızda Takip Etmediğiniz Kişilerin İletileri İçin Yer Açın!

Anlık duyguların paylaşıldığı mikroblog sitesi Twitter son zamanlarda kendisini geliştirecek farklı çalışmalara imza atıyor.Hatırlarsanız bu haberimizde sizlere dev sitenin Direkt Mesajlar hakkında bazı sorunları düzelteceğinden bahsetmiştik. Henüz bu çalışmasını başlatalı çok olmadan yeni bir çalışmanın daha olduğu ortaya çıktı. Twitter'ın bu çalışması bazı kullanıcıların hoşuna gitmeyebilir.

Dev mikroblog sitesi yeni hedefini tweet akışları için belirledi. tweet akışı Twitter'ın ana sayfasında sürekli güncellenerek gözüken bölüme deniyor. Bildiğiniz üzere bu bölümde sadece takip ettiğiniz kişilerin ve bu takipçisi olduğunuz kişinin Retweet ettiği tweetleri görebiliyorsunuz.

Twitter'ın yeni getireceği bu sistemin bir benzeri şuanda uygulanıyor. Siteyi sık kullananların mutlaka görmüş olduğunu düşündüğümüz bu özellik markalar için sponsorlu olarak kullanılabiliyor.  Fakat Twitter bunu daha da yaygınlaştırıp tüm üyeler için kullanıma açmayı planlıyor. Yeni özelliğin işleyiş biçimi oldukça basit. Twitter'ın takip ettiğiniz kullanıcılara göre size farklı kişiler önermesine benziyor. Sistem sizin hangi tweetleri sevdiğinizi ölçecek ve buna benzer olarak farklı tweetleri karşınıza çıkaracak. Bu sayede daha çok tweet'e ulaşabilirken, istenmeyen ve reklam kokan tweetlerle de sıklıkla karşılaşacağız gibi.

Sizce bu sistem hangi sorunlara yol açacak?

iPhone 4S Şarj Cihazı Can Aldı

YORUMLAR