Zarar Eden YouTube Yeni Reklam Stratejisi Kurguluyor

Zarar Eden YouTube Yeni Reklam Stratejisi Kurguluyor

Google, 2014 yılını zararla kapatan YouTube için yeni bir reklam modeli geliştirmeye çalışıyor. Yeni geliştirilecek reklam stratejisi ile YouTube'un 2014 yılında yaşadığı hüsranın tekrar yaşanmaması hedefleniyor.The Wall Street Journal'in haberine göre YouTube geçen sene 4 milyar dolar reklam cirosu yaptı, 2013 yılına oranla bu ciro 3 milyar dolar daha fazla olmasına rağmen, giderleri karşılamadı ve beklenenden çok daha az bir rakam olarak tanımlandı.

YouTube AR-GE laboratuvarlarında sistemin genişletilmesi, video kalitesinin artırılması ve web sitesinin yenilenmesi için harcanan paranın yanı sıra, personel giderleri de işin içine girdiği zaman YouTube’un 2014’ü pek parlak kapatmadığı ortaya çıktı.

2014 yılında yapılan karın zayıf olmasından yola çıkan Google YouTube reklam stratejisini geliştirerek, daha tüketici alışkanlıklarına odaklı reklam gösterim planları hazırlıyor. The Wall Street Journal’in haberine göre, Google arama motorunda aranan kelimelere ve kullanıcı alışkanlıklarına göre YouTube reklamlarının da düzenlenmesini sağlayabilecek bir sistem üzerinde çalışıyor. 

YouTube Yeni Özelliklerini Duyurdu

Çocuklara Özel YouTube Kids Uygulaması Geliyor

You Tube’un 10’uncu Yılı Muhteşem Bir Video Kliple Kutlanıyor

YORUMLAR