Zırhlı Kara Aracı Envanterine Yeni Araçlar Eklendi!

Savunma Sanayii Başkanlığı, Cumhurbaşkanlığı kabinesinin 100 Günlük İcraat Programı kapsamında zırhlı araçların teslimatını gerçekleştirdi.  "Zırhlı araç teslimatları proje kapsamında farklı tiplerde toplam 431 araç teslimatı yapılması" taahhüdü doğrultusunda, SSB koordinasyonunda toplam 440 araç kullanıma sunuldu.

Bu kapsamda, 290'dan fazla Kirpi 2 ve 30'dan fazla Kirpi 2 ambulans ilk kez teslim edildi. Ayrıca Mayına Karşı Korumalı Araç Kirpi 1, zırhlı komuta kontrol araçları, zırhlı kamyonet ve binek araçlar, zırhlı mini ekskavatörlerin teslimatı gerçekleştirildi.

Kirpi 2 araçları, 375 beygir motor gücüne, yüksek hareket ve taktik kabiliyetine, uzaktan komutalı silah istasyonuna, sürücü ve personel iç/dış, gece/gündüz görüş sistemlerine, IR aydınlatma farlar ve IR flaşörlere, iç/dış yangın söndürme, KBRN, navigasyon ve birlik takip, iç konuşma, atış yeri hedef tespit, karıştırma/köreltme sistemlerine sahip bulunuyor. Kirpi ambulans 3 sağlık personeli 1 yatan, 3 oturan veya 2 yatan hasta kapasiteleri ile görev yapacak.

Jandarmaya mini ekskavatör tedarik edildi

Ayrıca Jandarma Genel Komutanlığı'nın acil harekat ihtiyacı kapsamında 20 adet zırhlı mini ekskavatör Katmerciler şirketi tarafından tedarik edildi. Zırhlı mini ekskavatör, araç kabini, kabin camları, motor, yakıt deposu gibi bölümlerinde sahip olduğu yüksek koruma düzeyiyle güvenli şekilde görev yapılmasına olanak sağlıyor.