Zombili Hayatta Kalma Oyunlarının Yeni Üyesi: State of Decay

Zombili Hayatta Kalma Oyunlarının Yeni Üyesi: State of Decay

Son zamanlarda gerek dizi sektöründe gerek oyun sektöründe oldukça yer kaplayan zombi teması, yeni bir yapımın kollarında tekrar karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

Undead Labs isimli firma tarafından geliştirilen State of Decay, zombili hayatta kalma oyunlarının arasına bir yenisini daha ekleyecek.

Üçüncü şahıs kamerasından oynanacak State of Decay, açık bir dünyada geçecek. İlk olarak 2011 yılında Class 3 ismiyle duyurulan oyun, 2012'nin ortalarına doğru şekil ve isim değiştirerek şu anki bildiğimiz halini, yani State of Decay ismini aldı.

Sizin seçimlerinize, kararlarınıza göre şekillenecek bir dünya sunacak olan State of Decay'de tarafınızı seçebilecek, yemek ve mermi sıkıntısı çekecek ve diğer insanları kurtarabileceksiniz. Üstelik kurtardığınız her insanın başka hiçbirine benzemeyen bir yeteneği olacak ve bu insanları yönetme şansı size sunulacak. Oyunun amacı kendinize bir grup oluşturarak hayatta kalmayı başarabilmek olacak.

Arma 2'ye bir mod olarak çıkan DayZ'nin açtığı yoldan giden bir başka yapım olacak State of Decay. Umarız daha önce DayZ'nin benzeri olarak çıkan War Z gibi kötü bir oyun deneyimi sunmaz.

State of Decay 2013'ün Haziran ayında PC ve XBLA için çıkacak.

Yepyeni Zombi Moduyla Call of Duty: Black Ops 2 Uprising Geliyor

YORUMLAR