ZRRO ile Android Oyunları Yüksek Performans ile Televizyonlarımızda!

ZRRO ile Android Oyunları Yüksek Performans ile Televizyonlarımızda!

Merhaba Tamindir takipçileri. Bildiğiniz üzere günümüzde mobil cihazlar aldı başını yürüdü. Gelişen işlem gücü ve grafik performansı nedeniyle mobil cihazlar için yayınlanan oyunlar oyun konsollarındaki kaliteye yaklaştı. Hatta sahip olduğunuz akıllı cep telefonu ve tabletler evinizdeki eski netbook veya dizüstü bilgisayardan bile hızlı çalışır halde olabilmekteler. Hal böyle olunca mobil cihazlarımızda oynadığımız oyunlar bağımlılık yapıcı seviyeye gelebiliyor. Bu oyunları oynamak için mobil cihazlarımıza şarj dayandıramıyoruz. Ayrıca küçük ekranda oyun oynamak gözlerimiz, boyun ve sırtımız için yorucu olabiliyor. İşte bütün bu problemleri ortadan kaldırmak için ZRRO imdadımıza yetişecek gibi görünüyor.

ZRRO temel olarak Android işletim sistemine sahip olan bir oyun konsolu. Bu Android oyun konsolu'nu çalıştırabilmek için yapmanız gereken tek şey konsolu HDMI üzerindne televizyonunuza bağlamak.

Aslında benzer projeler önceden de karşımıza çıkmıştı. OUYA gibi projeler Android oyunlarını televizyonumuza aktarmamıza yardımcı olmuştu. Fakat OUYA kendi uygulama marketine sahip olması, Google Play desteğine sahip olmaması, performans açısından verimli olmaması ve kısıtlı sayıda uygulamaya sahip olması nedeniyle tam anlamıyla ihtiyaçları karşılayamamıştı. ZRRO bütün bu problemlerin üstesinden geliyor. İlk olarak ZRRO, Google Play desteğine sahip ve uygulama sayısında kısıtlamaya sahip olamayacak. ZRRO ile oyunların yanında Facebook, Twitter, Instagram gibi klasik uygulamaları da çalıştırabileceksiniz. ZRRO performans açısından da umut vaad ediyor. ZRRO'nun donanımsal özellikleri şu şekilde:

  • 2.0 GHZ hızında 4 çekirdekli işlemci
  • 2 GB DDR3 RAM
  • 4K çözünürlük desteği
  • 16 GB dahili depolama alanı
  • Android 4.4 işletim sistemi

ZRRO'yu benzer oyun konsollarından ayıran bir diğer nokta da sahip olduğu özel kontrol cihazı:

ZRRO Pad adlı bu özel kontrol cihazı parmaklarınız kontrol cihazına dokunmasa da oyunları oynayabilmenizi mümkün kılıyor. 1.2 inç uzaklığa kadar parmak hareketlerinizi algılayabilen ZRRO Pad sayesinde ergonomik bir oyun deneyimi sunuluyor. Ayrıca ZRRO Pad ile kontrol cihazına bakmanıza da gerek kalmıyor. Normalde Android cihazlarınızdan televizyona oyunların görüntüsünü aktardığınızda oyunları kontrol etmek için telefon veya tabletinizin dokunmatik ekranından faydalanıyorsunuz. Fakat bu işi gerçekleştirmek ekrana bakmaya ve parmaklarınızın nerede olduğunu görmeye ihtiyaç duyduğunuzdan zor olabiliyor. ZRRO Pad bu duruma da yaratıcı ve pratik bir çözüm sunuyor:

ZRRO Pad parmak hareketlerinizi telebizyonda takip etmenizi mümkün kılan hassas göstergelere sahip. Bu göstergeler tıpkı bir fare imleci gibi iş görüyor. Bu sayede ZRRO Pad'e bakmadan ekranda hareketlerinizi takip edebiliyorsunuz.

ZRRO ile Clash of Clans, Dead Trigger, Dungeon Hunter gibi favori oyunlarınızı sorunsuzca ve yüksek performansla büyük ekranlarda oynayabilmeniz mümkün olacak.

Kickstarter üzerinde ortaya çıkmış bir proje olan ZRRO çoktan ihtiyaç duyduğu bağışı toplamış. Bu cihazı satın almak isterseniz projenin Kickstar sayfasına ve özel ödüllere göz atabilirsiniz:

https://www.kickstarter.com/projects/1623845638/zrro-touch-your-tv-from-the-couch

Droid4X ile Android Oyunlarını Bilgisayarda Oynama

YORUMLAR