ZTE'den Oyunculara Özel Akıllı Telefon Geliyor

Özellikle son dönemde popülerleşmeye başlayan oyunculara özel akıllı telefonlar kategorisine ZTE de katılıyor. Her segmente uygun cihaz sunmaya çalışan Çinli şirket şimdi de hedef kitlesine oyuncuları almış durumda. İşte ZTE'nin oyuncu telefonu hakkında detaylar:

Şirketin klasikleşmiş modellerinden olan Nubia adıyla tanıtılacak olan oyuncu telefonunun özel bir isme sahip olacağı söyleniyor. Nubia Red Devil şeklinde olan bu isim ile şirketin telefonda kırmızı ve siyah renklerini kullanacağı ifade ediliyor. Zaten sızdırılan görsellerde de özel kırmızı bir düğme olduğunu belirtmek gerekiyor.

Nubia Red Devil'in teknik özellikleriyle ilgili henüz çok fazla bilgi mevcut değil ancak şirketin bu alanda yarışmak için güçlü bir telefon ortaya koyması gerektiğini söylemeliyiz. Bu bakımdan Snapdragon 845'ten gücünü alacağı söylenilen Red Devil'in, 8GB RAM ve 128GB dahili hafızaya sahip olacağı belirtiliyor. Aynı zamanda ekran boyutu tam olarak bilinmese de 5.7 inç olacağı söyleniyor.

Weibo'da görüntülenen cihazın tamamen metal bir gövdeye ve üst kısımda kırmızı bir düğmeye sahip olacağı gözlemleniyor. Henüz bu düğmenin ne işlevde olacağı bilinmiyorken konu hakkında birkaç fikir yürütülüyor. Bazı kaynaklarda performans arttırmaya yönelik olduğu söylense de bazı kaynaklar ZTE'nin Maverick ismindeki sesli asistanı için olabileceğine inanıyor.

Şimdilik Nubia Red Devil hakkında bildiklerimiz bu şekildeyken cihaz hakkında tüm bilgilere 19 Nisan'da erişeceğimizi belirtmekte fayda var. 

Peki ya siz ZTE'nin oyunculara yönelik bu modelini nasıl buldunuz? Görüşlerinizi bizimle paylaşın.