ZTE Iceberg: Çift Çentikli Ekrana Sahip İlk Akıllı Telefon

Çentikli ekrana sahip Android telefonlara bir yenisi daha eklendi. ZTE’nin yeni akıllı telefonu ZTE Iceberg’de diğerlerinden farklı olarak çift çentik yer alıyor. Çift çentikli ekranının yanı sıra köşeleriyle dikkat çeken telefonun tasarım detayları haberimizde.

Essential Phone’da gördüğümüz, iPhone X ile konuşulmaya başlanan çentikli ekran tasarımını görünün o ki; 2019’un akıllı telefonlarında daha sık görmeye başlayacağız. Çinli firmaların yanı sıra birçok bilindik üreticinin üst seviye telefonlarında gördüğümüz ekranın kullanım alanını küçülten (kimisine göre etkilemeyen) çentiğe sahip son telefon ZTE Iceberg ismiyle karşımızda. ZTE’nin şu an üzerinde çalıştığı, teknik detayları hakkında henüz bilgi sahibi olmadığımız Android akıllı telefonu, diğer çentikli telefonlardan tasarım noktasında ayrılıyor. Sensörleri toplayan üst kısımdaki çentiğin aynısı alt kısımda da yer alıyor. Evet, bu telefonun ekranında çift çentik mevcut. Üstteki çentik, telefon görüşmeleri için kulaklık, ön yüz kamerası, ortam ışığı sensörünü içine alırken; alt çentik stereo ses verdiği söylenen başka bir ön yüz hoparlörünü içine alıyor. Telefonun buz parçasını andıran saydam cam köşeleri de bir hayli ilginç duruyor. Cihazın arkasına baktığımızda çift kamera ve parmak izi sensörü dışında smart connector dikkat çekiyor. Unutmadan, kablosuz şarj teknolojisini destekliyor.

ZTE’nin Asya, Avrupa ve Kuzey Amerika pazarlarında satışa sunacağı tahmin edilen çift çentikli Android telefonunun teknik özellikleri ve fiyatı şu an için belirsiz.

YORUMLAR