ZTE'nin Oyuncu Telefonu Nubia Red Magic Yok Sattı

Geçtiğimiz haftalarda ZTE'ye bağlı Nubia şirketi tarafından sunulan ve oyuncu odaklı bir model olan Nubia Red Magic'in satış rakamı dudak uçuklattı. 37 saniye içerisinde 10 bin adet ürün satmayı başaran Nubia, şu anda kullanıcılara ürün yetiştirmekte zorlanıyor.

Klasikleşmiş akıllı telefon tasarımının dışına çıkan ve hedefinde oyuncu kitlesi olan Red Magic ortalama iki hafta önce tanıtılmıştı. Tanıtımından bu yana epey ses getiren Red Magic, arka tarafından RGB şeridiyle, kırmızı renk seçeneğiyle ve GameBoost butonuyla dikkat çekmeyi başarıyor. Bu sebepten dolayı; 25 Nisan'da satışa çıkan telefonun saniyeler içinde tükenmesinin de şans olmadığını anlayabiliyouz.

Ayrıca bu telefonu yalnızca kendi ülkesi Çin'de satışa sunan Nubia'nın global olarak satış yapmayacağı düşünülüyor. Bundan sonraki modellerini global olarak sunabileceği dile getirilen şirketin bir sonraki flaş satış kampanyası 1 Mayıs'ta olacak. Bu tarihte kaç adet stoğa sahip olacağını belirtmeyen üretici, yine saniyeler içerisinde stokları bitirecek gibi gözüküyor.

Nubia Red Magic Özellikleri

Snapdragon 835 yonga setinden gücünü alan telefonda 6 inç 2160x1080 çözünürlüğünde bir ekran bulunuyor. 6GB / 8GB RAM seçenekleriyle sunulan Red Magic'in arka tarafından tek bir kamera yer alıyor. 24MP f/1.7 diyafram aralığına sahip arka kameraya 8MP'lik ön kamera eşlik ediyor. 

Son olarak 3800 mAh batarya ile kullanıcılara sunulan cihazda yer alan GameBoost butonu sayesinde oyunlarda performans artışı sağlanabiliyor. Böylelikle oyun içi beklemeler düşüyor ve FPS artışı yaşanıyor.