ZTE’nin Yeni Amiral Gemisi Nubia Z18 Tanıtıldı

ZTE Yeni Amiral Gemisi Nubia Z18 Tanıtıldı 1

Çinli akıllı telefon üreticisi ZTE’nin yeni amiral gemisi Nubia Z18 Çin piyasasında satışa sunuldu. Yaklaşık 400 dolarlık fiyatına rağmen pek çok farklı özelliği bünyesinde barındıran telefon, yüzde 91.8’lik ekran gövde oranıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor.

Nubia Z18, gücünü Snapdragon 845 yonga setinden alıyor. Telefonun 6 GB / 8 GB RAM ve 64 GB / 128 GB depolama alanı sunan seçenekleri bulunuyor. Cihazın 6 inç’lik 2160 x 1080 çözünürlük sunan LCD ekranında su damlası şeklinde küçük bir çentik tasarımı da mevcut. Telefonun 3.450 mAh’lik bataryası hızlı şarj özelliğine sahip. Arka yüzünde bir adet parmak izi okuyucu sensör bulunan telefonun tüm gövdesi cam ile kuşatılmış bir yapıda.

Nubia Z18’in en etkileyici özelliklerinden birisini, f/1.6 diyafram açıklığına sahip 16 MP + 24 MP’lik çift arka kamera kurulumu oluşturuyor. Kameralarda yapay zeka tabanlı sahne tanıma ve optik görüntü sabitleme (OIS) özellikleri de sunuluyor. Çift arka kamerada bunların yanı sıra prizma şeklindeki resim filtreleri, çoklu pozlamalar, portre modu ve yapay zeka tabanlı sesi azaltan gece modu gibi pek çok özellik daha bulunuyor. Telefonun ön yüzünde ise 8 MP’lik bir selfie kamerası yer alıyor.

ZTE Yeni Amiral Gemisi Nubia Z18 Tanıtıldı 2

Yazılım açısından bakıldığında ise Nubia Z18’in, yapay zeka tabanlı servis ve uygulamalarına sahip olduğunu görüyoruz. Söz konusu servisler; Google Now tarzındaki akıllı kartlar, Maverick ses asistanı, konum tabanlı bilgi kartları ve önerilen uygulamalardan oluşuyor. Ayrıca Nubia UI 6.0 arayüzüyle gelen telefonda Android 8.1 Oreo işletim sistemi yer alıyor.

Başarılı özelliklerinin yanısıra Nubia Z18’de bazı özelliklerden taviz verilmiş olduğunu görüyoruz. Eksik özelliklerin başında microSD kart eklentisi ve kulaklık girişinin olmayışı dikkati çekiyor. Telefonun alt kısmında sadece bir adet USB Type-C portu bulunuyor.

Kırmızı ve siyah renk seçenekleriyle gelen Nubia Z18’in 6 GB / 64 GB’lık modeli yaklaşık 409 dolar’dan (2690 TL) satılırken, 8 GB / 128 GB’lık modeli yaklaşık 482 dolar’dan (3170 TL) satılıyor. Telefonun ayrıca Van Gogh Edition isimli özel bir versiyonu daha bulunuyor ve bu versiyon da yaklaşık 526 dolar (3460 TL) fiyat etiketiyle satılıyor.