ZTE'in Türkiye Pazarına Giriş Bileti Blade V6 Tanıtıldı

ZTE'in Türkiye Pazarına Giriş Bileti Blade V6 Tanıtıldı

ZTE, Çin'de kurulmuş olan ve oldukça başarılı cihazlar üreten bir teknoloji şirketi. Ülkemizde resmi adıyla satış yapmayan ve çeşitli operatör şirketlerinin talepleri üzerine telefon üreten ZTE, artık Türkiye pazarında boy gösterecek.

Operatör telefonlarının çoğunun üretiminde ZTE önemli rol oynuyor. Fakat ülkemizin telefon pazarında bu zamana kadar boy göstermeyen ZTE, bu durumu daha fazla devam ettirmek istemedi. Deneyimiyle ve ürettiği kaliteli cihazlarla ZTE, Türkiye'de de büyük ilgi görecek gibi.

Bildiğiniz üzere Eylül ayı onlarca farklı teknolojinin ve akıllı cihazın boy gösterdiği bol haberli bir ay. Almanya'da düzenlenen IFA 2015 fuarında şirketler sırayla ürünlerini tanıtıyor ve kullanıcılarına kesin olmasa da çıkış tarihi ve fiyatı hakkında bilgi veriyor. Sony ve LG gibi büyük şirketlerden sonra sıra biraz daha adı az duyulmuş olan ZTE'e geldi. ZTE, IFA 2015 fuarında Türkiye'de de pazara girmesine imkan sağlayacağı Blade V6 isimli telefonunu tanıttı.

ZTE Blade V6 fiyatından dolayı orta seviye telefon kullanıcılarına hitap ediyor. Android 5.0.2 mobil işletim sistemi ile üretilecek olan telefon sadece 6.8 mm inceliğinde. Kamerasında ise Sony'nin geliştirmiş olduğu birçok popüler teknoloji ve özellik mevcut. 13 MP arka ve 5 MP ön kamerası geniş açılı çekimlerde yapabiliyor. 142 gram ağırlığında olan ZTE Blade V6, 5 inç HD ekranıyla güzel bir görüntü kalitesi sunacak. En önemli konulardan birisi olan batarya ise 2200 mAh olarak belirlendi. Bunun yanı sıra 2 GB RAM ve MediaTek MT6735 işlemcisiyle fiyat performans oranına göre Türkiye pazarında çok satan telefonlardan birisi olabilir.

Dünyanın İlk 16 GB Ekran Kartı Rüya Gibi Bir Performans Sergilemeye Hazır

Facebook'a Gelen 6 Yeni Özellik ve Değişikliği Sizler için İnceledik 

YORUMLAR