Zuckerberg: Instagram'a Reklamlar Doğru Zamanda Gelecek

Zuckerberg: Instagram'a Reklamlar Doğru Zamanda Gelecek

Facebook'un Instagram satın aldıktan sonra herkesin beklediğinin aksine ciddi bir kar elde etme operasyonuna girişmediği ortada. Zira Instagram her zamanki çalışma düzenine devam etti ve yeni video çekme gibi özellikleri de bünyesine katarak daha da güçlendi. Her ne kadar kullanım sözleşmesinde gerçekleştirilen değişiklikler bir dönem kullanıcıların isyanına neden olmuş olsa da şirket bu durumu düzelterek yanlış anlaşılmaları da önledi.

Mark Zuckerberg ise son gerçekleştirdiği açıklamada Instagram'ın nasıl bir gelir modeline sahip olacağının işaretlerini verdi. Yaptığı açıklamayı direkt olarak aktarmak gerekirse;

"Kevin (Systrom) Instagram'ı bir iş modeli olarak inşa ettiğimizi hep belirtti. Zaman içerisinde ondan büyük bir kar elde etmeyi düşünüyoruz ancak şimdilik odaklanmamız gereken nokta Instagram'ın ayaklarını yere sağlam basması ve doğru vakit geldiğinde reklamları da düşünmeye başlayacağız."

Şimdiye dek neredeyse hiç bir sosyal ağın ücretli kullanımda ciddi başarılar yakalayamaması nedeniyle çoğu ağ gelirler için reklamlara yaslanmak zorunda kalıyor. Anlaşılan o ki kullanıcı kitlesini büyütmeye devam eden Instagram, ücretsiz olarak yoluna devam edecek ve ücretsiz servislerdeki reklamlara katlanabilen kullanıcıların tercihi olacak.

Rosalind Franklin kimdir?

YORUMLAR