Zuckerberg, Komşu Evleri Satın Alarak Yıktıracak

Zuckerberg, komşularının evlerini güvenlik sebebiyle satın alarak, panik odası da dahil yeni bir site inşa ettirecek.

Zuckerberg, Komşu Evleri Satın Alarak Yıktıracak

Tanınmış isimlerin güvenliklerine dair paranoyaları gün geçtikçe artıyor. Bunun son örneği ise Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg'de gördük. Zuckerberg, komşularının evlerini güvenlik sebebiyle satın alarak, panik odası da dahil yeni bir site inşa ettirecek.

Kaliforniya'nın Palo Alto bölgesinde yaşayan Zuckerberg, halihazırda yaşadığı evininde bulunduğu bölgede büyük bir imar projesi gerçekleştirmek için onay aldı. Belediyeye yaptığı başvuruda, evinin çevresindeki dört binayı satın aldığını belirten Mark Zuckerberg, bunları yıktıracağını ve içerisinde panik odasının da olduğu yeni bir yerleşim birimi kuracağını söyledi. 30 milyon dolar vererek satın aldığı dört evi yıkma ve yerine yeni binalar inşa etme projesi ise belediyeden onay aldı.

Evleri satın almasının sebebi olarak, diğer evlerden yatak odasının dahi görünmesini istemediğini bildiren Zuckerberg'ün yeni planında ilgi çeken bir diğer detay ise panik odası oldu. Çelik kapılardan, metal tavanlara kadar en zorlu koşullara kadar dayanabilen bu odalar, aslında birçok ünlü ismin evinde bulunuyor. Genellikle özel eşyaların saklandığı bu odalar, herhangi bir saldırı durumunda ise sahiplerini koruyabiliyor. Hayatta kalmak için tasarlanan bu odalar, içerisinde bulunanları aylarca idare edebilecek malzemeler ve yiyeceklerle de dolu oluyor. 

Mark Zuckerberg, Hawking ve Rus Milyarder Çılgın Uzay Yelkenlileriyle Yıldız Sistemlerini Keşfedecekler!

Zuckerberg’in Telefonundaki Facebook Bildiğiniz Gibi Değil

Facebook Patronu Zuckerberg FBI Karşısında Apple'ın Yanında Yer Aldı

YORUMLAR