Zuckerberg'ün Hesabını Hackleyeceğini Söyleyen Hacker’a Şok!

Zuckerberg'ün Hesabını Hackleyeceğini Söyleyen Hacker’a Şok

Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg'ün hesabını canlı yayında hackleyeceğini iddia eden Tayvanlı bilgisayar korsanı Chang Chi-yuan, bu girişiminden vazgeçtiğini duyurdu. 

Tayvan’ın en ünlü hacker’larından birisi olan Chang, geçtiğimiz hafta 26 bin takipçili Facebook sayfasından yaptığı paylaşımda, sosyal medya devinin kurucu CEO’su Mark Zuckerberg'ün hesabını canlı yayında hackleyeceği vaadinde bulunmuştu.

Chang’ın böyle bir meydan okumaya girmesinin nedeni ise, Facebook’ta bir yazılım hatası bulması. Fakat Tayvanlı bilgisayar korsanı bu girişiminden vazgeçtiğini açıkladı. Yayınladığı bir video ile canlı yayın etkinliğini iptal ettiğini duyuran Chang, kendisine ait Facebook hesabının da silindiğini söyledi. 

Chang, her ne kadar Zuckerberg'ün hesabını hacklemekten vazgeçse de, Facebook’ta önemli bir yazılım hatası olduğu iddiasında kararlı. 

"Yapacağım canlı yayını iptal ediyorum. Bulduğum bir yazılım hatasını Facebook'a bildirdim ve ödül paramı alacağım zaman yazılım hatasının kanıtlarını onlara göstereceğim” diyen Chang, "Zuckerberg'in hesabıyla oynayarak kendimi kanıtlamaya çalışmamalıydım"  ifadelerini kullandı.

Daha önce Facebook’un birçok hata ödül programına katılan ve yüksek miktarlarda ödül parası kazanan hacker, Zuckerberg’ün sayfasını hacklemiş olsaydı bunu yapan ikinci isim olacaktı. 2011 yılında da bir bilgisayar korsanı Facebook kurucusunun o dönem 2 milyondan fazla takipçisi bulunan sayfasını hacklemişti.