Zuckerberg'den Samimi (!) İtiraflar

Zuckerberg'den Samimi (!) İtiraflar

Facebook’un CEO’su Mark Zuckerberg, şirketlerinin misyonu hakkında “İnsanlara ses vermeye ve onları birbirine bağlamaya devam edeceğiz.” açıklamasında bulundu.

Perşembe günü yayınladığı yazısında, geçtiğimiz son 10 yılda, Facebook’un misyonunun Dünya’yı daha açık ve birbirine bağlı hale getirmek olduğunun altını çizen Zuckerberg, "Toplum hala bölünmüş durumda." açıklamasında bulundu. Facebook’un, yoksulluğun sona erdirilmesi, hastalıkların iyileşmesi, iklim değişikliğinin durdurulması, özgürlük ve hoşgörünün yayılması için de çalışacağına değinen CEO, bunun için gruplar ve ulusların birlikte çalışması gerektiğini dile getirdi.

Daha önce Şubat ayında yayınladığı 6 bin kelimelik mektubunda, Facebook’un destekleyici ve güvenli bir platform olması gerektiğine dikkat çeken, ancak neredeyse 2 milyar kullanıcıyla bunun zorluğundan bahseden Zuckerberg,  ünlü bir Vietnam Savaşı fotoğrafının ve Philando Castile'nin canlı videosunun kaldırılması olaylara dikkat çekti. Her ikisinin de daha sonrasında siteye dönmesine rağmen kullanıcıların tepkilerini haklı bulan Zuckerberg, bu tip aksiliklerin yaşanmaması için çalışmalarının sürdüğünü aktardı.

Daha önce de özellikle Amerika Başkanlık seçimleri sırasında, seçimleri kötü etkileyen yanlış haberler yüzünden üzgün olduğunu belirten Facebook’un kurucusu, bu gibi durumları engellemek için sürekli çalıştıklarını ve Facebook’un sosyal medya uygulaması olmaktan ileriye geçeceğini vurguladı.

Mark Zuckerberg'i Başkan Adaylığı İçin İkna Etmeye Çalışacaklar

Facebook Resimlerinizi Artık Kimse Suistimal Edemeyecek

YORUMLAR