ImageJ

ImageJ

2.1.4.7 (Windows)
Editör Puanı: 4/5
4
Program Arayüzü

Resim Düzenleme ve Efekt Programı

Yiğit Ekim Demir Son güncelleme 5 yıl önce

ImageJ programı Java temelli olarak üretilmiş bir resim düzenleme programı ve JPEG, BMP, GIF ve TIFF formatlarının yanında bir kaç formatta daha resimleri düzenlemenize olanak veriyor. İçerisinde sürükle bırak desteği de barındıran program oldukça standart bir arayüze sahip.

ImageJ kullanarak dosyalar üzerinde seçimler yapabilir, maskeler uygulayabilir, resimleri döndürebilir ve boyutlarını değiştirebilirsiniz. Bunun yanında fontlar, oklar, el işaretleri, renkler, görünüm ve diğer şeyleri değiştirebilme yeteneğine de sahip.

Resimlerinizin kontrast, parlaklık, renk dengeleri ile de oynayabildiğiniz programda kanalları birleştirip ayırmak, kesme işlemleri yapmak veya kopyalamalar da mümkün. Photoshop’tan tanıdığımız Gaussian blur, conversion, histogram gibi pek çok ayrı efekti de yine bu programla gerçekleştirebilirsiniz.

Ancak ne yazık ki oldukça yüksek sistem kaynağı kullanması nedeniyle sistem kaynaklarınızı tüketiyor ve ayarlarınızı kaydederken sorunlar meydana gelebiliyor. Eğer ücretsiz bir resim editörü arıyorsanız gelişmiş özellikleri nedeniyle tercih edebilirsiniz.

ImageJ için Yorum yap ve Puan ver

Üye olmadan yorum gönderebilirsiniz.
Lisans:
Ücretsiz
Dil Desteği:
İngilizce
Geçen Hafta / Toplam:
7 / 11,682
İşletim Sistemi:
Win8/Win7/Vista/WinXP
Üretici:
Wayne Rasband

Resim Editörleri Popülerleri

 1. Adobe Photoshop
  Adobe PhotoshopProfesyonel Fotoğraf Düzenleme Programı
 2. PhotoScape
  PhotoScapeÜcretsiz Resim Editörü
 3. Picasa
  PicasaÜcretsiz Resim Düzenleme Programı
 4. ProShow Producer
  ProShow ProducerSlayt Şovu Hazırlama Programı
 5. Inpaint
  InpaintFotoğraflardan Obje Silme Programı