Avast Free Mac Security

Avast Free Mac Security

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 2,177
  • DOSYA BOYUTU 165.16 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici AVAST Software

Avast Free Mac Security, popüler antivirüs programı geliştirici Avast tarafından Mac'lerinizi korumak için geliştirilen yeni ve oldukça başarılı bir güvenlik programı.

Avast Free Mac Security, Mac kullanıcılarının karşılaşabileceği hack, bilgi kaptırma yada benzeri durumlara karşı koruma sağlayan yeni, ücretsiz ve başarılı bir güvenlik programı. Windows işletim sistemi için geliştirdiği antivirüs, güvenlik ve koruma programları ile 230 milyondan fazla kullanıcıya ulaşan Avast, Mac kullanıcılarını da düşünerek onların güvenliklerini sağlamak amacıyla yeni programını geliştirdi.

Bildiğiniz üzere Mac OS X oldukça güvenilir bir işletim sistemi. Fakat işletim sistemi güvenliği dışında internet üzerinde de bir korumaya ihtiyacınız var. Çünkü artık hackerlar bilgisayarınıza erişmekten çok kişisel bilgi ve verilerinize ulaşarak sizi soymaya çalışıyor. Banka hesaplarınızın, kredi kartlarınızın ve diğer finansal hesaplarınızın kullanımını gerçekleştirdiğiniz Mac bilgisayarlarınız da dolayısıyla tehdit altında. Aslında bu sene içerisinde yapılan bir araştırmaya göre Mac işletim sisteminin Windows'a göre tehlikelere daha açık olduğu vurgulanmıştı. Fakat kullanıcı sayısının çok az olması nedeniyle hackerlar çok fazla kullanıcıya sahip olan Windows platformunu tercih ediyor.

Avast'ın Mac kullanıcılarına ücretsiz olarak sunduğu Free Mac Security, içerisinde barındırdığı 3 farklı kalkan koruma sistemi sayesinde e-postalarınızı, dosya sisteminizi ve web üzerindeki gezintilerinizi koruma altına alıyor. Kalkanlar ile ilgili ayarları program içerisinde kendiniz düzenleyebiliyorsunuz. Fakat ileri düzey bir bilgisayar yada Mac kullanıcı değilseniz, standart gelen ayarları tercih etmenizde fayda var.

Bilgisayarınızı ngene güvenlik durumu ile ilgili bilgileri arayüz üzerinde sunna program dilediğiniz zaman tarama yapabilme imkanı sunuyor. Uzun süreli aralıklar yerine kısa kısa aralar ile ufak güncellemeler yapan program, böylece Mac'lerinizi her daim koruma altına alıyor ve uzun güncellemeler ile bilgisayarınızı yormuyor.

Kimlik hırsızlığı ve para üzerine yoğunlaşan hackerlar, ister Windows ister Mac, ne kullanırsanız kullanın güvenliğinizi sağlamadığınız sürece bilgilerinize erişebilirler. Bu nedenle çok deneyimli bir kullanıcı değilseniz kesinlikle bu tür bir program kullanmanızı tavsiye ediyorum. Özellikle internet üzerinde bolca vakit geçiren kullanıcıların kesinlike bu tür bir virüs ve güvenlik programına ihtiyacı var. Avast tarafından Mac kullanıcılarına ücretsiz olarak sunulan Avast Free Mac Security'i hemen indirerek Mac'lerinizi güvenli bir şekilde kullanmaya başlayın.