Five Nights at Freddy's 2

Five Nights at Freddy's 2

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 42,395
  • DOSYA BOYUTU 48.00 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Scott Cawthon

Five Nights at Freddy's 2, bilgisayarda son zamanların başarılı bağımsız korku oyunları arasında yer alan oyunun Android platformuna taşınmış versiyonudur.

Scott Cawthon'un kabuslarımıza giren garip karakteri geri döndü! Üstelik bilgisayardan sonra telefonlarınızda da size akıl oyunları oynayacak, psikolojik olarak yıpratacak bu oyuncaklar için bu sefer sizi koruyacak herhangi bir metal kapı da yok. Five Nights at Freddy's 2 harika bir devam oyunuyla bilgisayarda da popüleritesini koyuyan korku çılgınlığını Google Play'e getirdi. Oyunun şu anda mağazada iki sürümü bulunuyor. Biri denemek için ücretsiz sunulan demo versiyonu, diğeri ise 7 TL karşılığında satın alabileceğiniz oyunun tam sürümü. Hepsinden teker teker bahsedeceğiz fakat öncelikle oyunun her iki versiyon için de 512 MB RAM istediğini belirtelim. Oyunu indirmeden önce telefonunuzun çalıştırıp çalıştırmayacağından emin olmanız gerekiyor. Yapımcı, eğer yeni modellerden birine sahipseniz bunun sorun olmayacağını söylemiş.

Five Nights at Freddy's 2 de ilk oyun gibi aşırı gerilimli, korku temalı bir macera havası sunuyor. Oyunda basitçe gece bekçiliği yaptığımız bir dükkandayız ve dükkanda bulunan dehşet verici oyuncaklar birden şüpheli hareketlerde bulunuyorlar. Gece bekçiliğiyle sorumlu olduğumuz için biz de etrafta olan tuhaf olayları kameralardan takip ederek bu psikopat yaratıklara engel olmaya çalışıyoruz. Ancak bizi tutan firma çok insafsız davranarak ekipmanlarla da desteklemediğinden etrafı gözetlediğimiz kameraların da pil gücü gitgide azalıyor ve dikkatli olmazsanız tüm pil gücü tükenerek hiçbir yeri kontrol edemez hale geliyorsunuz. Eğer o karanlıkta herhangi bir hayvan kostümlü bir şey görürseniz sadece telefonunuzu yavaşça yere bırakın ve daha sonra bağırmaya başlayın. Aksi takdirde telefonunuzu fırlatabilir, balyozla ezebilir veya camdan aşağı atabilirsiniz. Evet, Five Nights at Freddy's 2 gerçekten sizi beklemediğiniz anlarda yakalayan bir oyun.

YouTube'da bağımsız korku oyunlarıyla yükselen video serilerini takip ediyorsanız orada 'jumpscare' olarak geçen bir tabir vardır. Biz buna kısaca yerinden sıçrama diyebiliriz. İşte Five Nights at Freddy's 2 de aslında bu kötü üne sahip oyunlardan bir tanesi. Oyunda toplam 5 geceyi hayatta kalarak tamamlamaya çalışıyoruz ancak gerçekten oyunu yönlendirmek çok zor. Dikkat gerektiren bir takip sistemi üzerine oynarken bir de şu lanet oyuncaklar ortama çok fazla gerilim kattığı için tam konsantre olamıyorsunuz. Ama aslında oyunu başarılı yapan şey de bu. Birçok yerde Five Nights at Freddy's 2 jumpscare üzerine dayalı oyunlar arasında en başarılı olanlardan biri.

Oyunu hemen denemek için şimdi indirmeye başlayabilirsiniz. Demo sürümü sadece ilk geceyi oynamanıza izin veriyor ancak bu sayede hem oyunun nasıl işlediğini hem de telefonunuzun oyunda nasıl bir performans göstereceğini deneyebilirsiniz. Daha sonradan oyunu tam sürüme yükseltmek mümkün. Açıkçası mobil platforma bu kadar başarılı bir şekilde aktarılan oyunun 7 TL olması da büyük bir fırsat. Eğer korku oyunlarından hoşlanıyorsanız Five Nights at Freddy's 2'ye bayılacaksınız.

ARTILAR

Hala insanı yerinden sıçratıyor!

Kontroller mobil platform için gerçekten çok uygun

Mobile çok güzel taşınmış

EKSİLER

Yüksek RAM kapasitesi istiyor