Inbox

Inbox

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 1,429
  • DOSYA BOYUTU 0.01 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Google

Inbox, Google'ın materyal tasarım anlayışı ile kolay kullanılabilirliği birleştirdiği yepyeni e-posta uygulamasıdır.

Google’ın Android 5.0 Lollipop güncellemesi ile sunacağı materyal tasarımın hakim olduğu son derece modern ve kolay kullanılabilir kullanıcı arabirimine sahip yepyeni e-posta uygulaması Inbox, e-postalarınızı organize etme, randevularınızı ayarlama, arkadaşlarınızla sohbet etme seçeneklerini bir arada sunuyor. Üstelik tüm bu işlevlere tek dokunuşla rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz.

Şu anda davetiye sistemi geçerli olduğundan sınırlı sayıda kullanıcının deneyimlediği Inbox, gelen kutunuza düşen e-postaları kategoriler halinde, tarih sırasına göre ve ön izlemeli sunuyor. E-posta eklerinde yer alan elektronik tablo, pdf formatlı dokümanları e-postanızı açmadan başka bir sekmeye geçiş yapmadan görüntüleyebiliyor, bilgisayarınıza indirebiliyorsunuz. Dilediğiniz e-postayı sonradan okumak üzere erteleyebiliyor (Ertelediğiniz e-postalar “Ertelenenler” sekmesinde toplanıyor.) sık görüştüğünüz kişilerden gelen e-postaları sabitleyebiliyor, okuduklarınızı tamamlandı olarak işaretleyebiliyorsunuz. Tüm bunları tek dokunuş hareketi ile uygulayabiliyor olmanız da Inbox’ın öne çıkan özelliklerinden.

Inbox, sadece e-postalarınızı kontrol etme izni vermiyor; arkadaşlarınızla Google Hangouts üzerinden sohbet etme fırsatı da sunuyor. Sağ üst konuma yerleştirilmiş olan sohbet simgesine tıkladığınızda o anda çevrimiçi olan arkadaşlarınızı görebilir, yine masaüstünden ayrılmadan sohbet etmenin keyfini sürebilirsiniz. Sohbet demişken aynı alandan bildirimlerinizi görüntülemeniz, diğer Google servislerine ulaşmanız ve diğer hesabınıza geçiş yapmanız mümkün.

Gerek sunduğu arayüz, gerek kullanım kolaylığı, gerekse de işlevleri ile hali hazırda milyonlarca Gmail kullanıcısını kendisine hayran bıraktıran Inbox, davetiye sistemi ile çalıştığından öncelikle [email protected] adresine e-posta göndererek bir davetiye istemeniz veya Inbox kullanıcısı olan bir arkadaşınızdan davetiye istemeniz gerekiyor.