SuperSU

SuperSU

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 20,779
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Chainfire

Rootlu Android cihazınıza yüklediğiniz uygulamalara, SuperSU uygulamasıyla tam erişim sağlayabilirsiniz.

SuperSU, rootladığınız telefonunuza indirmiş olduğunuz uygulamalara tam erişim sağlamak için kullanabileceğiniz bir uygulamadır. Cihazınızda bulunan her veriye tam erişim sağlayıp, istediğiniz gibi düzenleyebilmek bu uygulama ile mümkün hale geliyor.

Uygulamayı sadece rootlu telefonunuzda kullanabiliyorsunuz, ki zaten uygulamayı ayrıca yüklemenize gerek kalmadan otomatik olarak kurulmaktadır. SuperSU uygulamasının çeşitli görevleri bulunuyor. Bunlardan biri Log yani kayıt tutma özelliği. Bu özellik, seçtiğiniz uygulamalar üzerinde yapılan işlemleri gösterir. Tam erişim ile normalde yapamadığınız işlemleri yapabilirsiniz. Buna örnek verecek olursak, Root Browser uygulamasıyla telefonunuzun sistem dosyalarınıza erişebilirsiniz.

Uygulamanın kullanımı ise gayet basit. SuperSU, bazı uygulamaları kullanabilmeniz için sizden yetkilendirme isteyecektir. Siz de buna onay verdiğinizde, ilgili uygulamaya tam erişim hakkı vermiş oluyorsunuz. Elbette bunu uygulama ayarlarından kaldırmanız da mümkün. İzin verdiğiniz uygulamalar üzerinde yapılan işlemleri de kayıtlar bölümünden görebilirsiniz.

SuperSU uygulamasının çalışması için ayarlar kısmından Superuser’ı etkinleştir seçeneğini aktif hale getirmelisiniz. Aksi taktirde uygulama çalışmayacaktır. Bir başka önemli kısım da Log Kayıtlarının temizlenme süresini belirlemektir. Düzenli olarak silinmesini sağlayarak, log kayıtlarının depolama alanınızda çok fazla yer kaplamasını önleyebilirsiniz.