Yulgang 2

Yulgang 2

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 13,500
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Mgame

Ücretsiz ve Türkçe bir Online Rol Yapma Oyunu olan Yulgang 2, hem sıradışı oyun yapısıyla dikkat çekiyor hem de her bilgisayar faydalanabilsin diye iki farklı versiyonuyla indirilebiliyor.

Çıktığında adından epey söz ettiren Yulgang, veya diğer ismiyle Scions of Fate, MMORPG severleri devam oyunuyla sevindiriyor. Yeni Yulgang 2, anime zerafeti ve gerçekçi grafikleri harmanlayan intişamlı görselleriyle daha ilk planda dikkatleri üstünde toplamayı başaran bir oyun. İlk oyunun 30 sene sonrasında gerçekleşen olayları konu alan Yulgang 2, Düzen ve Kaos isimli ihtilaf gruplarının mücadelesini sahneliyor. Oyunu oynayanlar, Yulgang 2'nin açık dünyasını keşfetme ayrıcalığına sahip olurken bu büyük savaşa da tanık olabiliyorlar.

Yulgang 2, serbest hedefli bir savaş sistemi kullanıyor ve bu sistem sahip olduğunuz yetenekleri kombine ederek saldırmanızı sağlıyor. Havadan yapılabilen atılma hareketleri bile zincirleme kombo saldırıları gerçekleştirmenize olanak tanırken oyun içersinde sıçramalar ve havada süzülme gibi hareketleri gerçekleştirmeniz mümkün. Hatta ve hatta ağaçların dalına çıkıp stratejik bir konuma geçme şansınız bile var.

Oyun içersinde karşılaşacağınız bir ilginç olay da görevler. Yulgang 2 oynarken aldığınız görevlerin bile barındırdığı sinematikler var. MMORPG oynarken tek başına oynanan bir oyunun hikaye anlatımındaki kalitesinden ödün verilmemeye özen gösterilmiş.

Yulgang 2, oyunseverleri düşünüp güçlü bilgisayarlar için ayrı bir versiyon sunarken biraz eskiyen bilgisayarlarda oynanabilen bir başka versiyon da mevcut.

Full Versiyon için Tavsiye Edilen Gereksinimler Lite Versiyon için Minimum Gereksinimler
İşlemci(CPU): Intel i5 veya üstü
Ekran Kartı: GeForce GTs240 1 GB veya üstü 
Ram: 8 GB veya üstü 
Harddisk: 20 GB Direct X: 9.0c veya Üstü
İşlemci(CPU): Dual Core 2.0 Ghz
Ekran Kartı: GeForce 8600 512 Mb 
Ram: 2 GB Harddisk: 15 GB 
Direct X: 9.0c veya Üstü

Sizi oyun içersinde bekleyen ve seçebileceğiniz karakter sınıfları şu şekilde:

Savaşçı
Teke tek mücadelelerde oldukça avantajlı olan savaşçılar, silahıyla bütünleşmiş güçlü karakterlerdir. Dayanıklılıkları yüksek olduğu için kendilerini birden çok düşmana siper edebilirler. Bunun yanında hem yakından hem de uzaktan saldırı yöntemleri var. Savaş sırasında gücünü ortaya koyan savaşçılar saldırı yaptıklarında rakiplerin ayaklarını yerden kesiyorlar. Ne var ki Savaşçı olarak oynamak istiyorsanız zamanlamaları iyi tutturmanız lazım çünkü kombine saldırılar sizin herşeyiniz. Öte yandan birden çok düşmana aynı anda zarar vermeniz neredeyse mümkün değil. Savaşçılar savaş başladıktan sonra güçleniyorlar, çünkü hasar verirken veya hasar alırken artan öfke sizin gücünüzü körüklüyor.

Büyücü
Büyücüler, büyü yetenekleri üzerinden güç kazanan ve savaş alanında doğanın öfkesini lehine çevirebilen karakterlerdir. Ruhların gücünü kullanırken rakiplere büyük hasarlar vermeleri ile bilinirler. Tüm sınıflar arasında en çok hasarı veren büyücüler aynı zamanda birçok alan etkili saldırıya da sahipler. Bununla birlikte saldırı mesafesi de diğer sınıflara oranla daha iyi. Büyü için lazım olan mana, büyücülerde oldukça yüksekken bu karakter yeni başlayanlar için oynaması kolay bir seçenek olarak dikkat çekiyor. Ne var ki, büyücü olmak isteyenler savaş alanında stratejiyi belirleme yükünü üzerilerine almak zorundalar. Eğer yeteneklerinizi iyi bir şekilde kullanamazsanız en az sağlık ve defansın bu sınıfa ait olduğunu unutmayın. Üstelik yeteneklerinizin tekrar kullanıma hazır hale gelmesi uzun sürdüğü için hatadan daha da çok kaçınmanız gerekiyor.

Okçu
Okçular, düşman hatlarını zayıflatmak üzerine ihtisas yapmış karakterlerdir. Hızlı vur-kaç saldırılarının ustası olan bu karakterler aynı zamanda yakın dövüşte de mütevazi bir savunma yeteneğine sahip. Uzun menzilli saldırılarda oldukça avantajlı olan okçular rakiplerini yavaşlatabiliyorlar hatta felç bile edebiliyorlar. Alan etkili saldırıları ise okçuları benzersiz bir takım arkadaşına çeviriyor. Ne var ki, yetenekleri kullanmak zaman alabiliyor ve öfkenin artması okçu için çok önemli. Hareketli rakiplere isabetli bir atış gerçekleştirmek de oldukça zor.

Şifacı
Şifacılar hem zarar veren hem de tedavi eden büyü yeteneklerini etkin bir şekilde kullanabilen karakterlerdir. Savaş sırasında takımlarını hayatta tutmasyla bilinen şifacılar, savaş odaklı özel büyülere de sahipler. Hem kendini hem de dostlarını tedavi büyüleriyle iyileştiren şifacılar tek başlarına da iyi idare edebilen karakterlerdir. Rakiplerinin zırhını düşüren veya dayanıksızlaştıran büyüler takım içersinde de oldukça etkili. Elbette tedavi büyüleri sayesinde de şifacılar bir zindana inecek takım için olmazsa olmaz bir karakter. Ne var ki şifacılarn hasarları oldukça düşük ve hareket eden hedeflerde zorlanıyorlar. Büyülerin kullanımı da çok zaman alıyor.

Sıradışı bir MMORPG oyunu arayanlar için Yulgang 2, denemelerini tavsiye ettiğim bir oyun. Gerek görselleri, gerekse oyun içersindeki dinamikleri sayesinde kendi stilini yakalamış olan bu oyun cesur bir deneme yapmış olmakla birlikte oyunseverlere güzel bir deneyim sunuyor.

YORUMLAR