1Path

1Path
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

1path ile ardı ardına belirlenmiş noktalara ulaşmaya çalışırken diğer engellere çarpmamak için areket sensörüyle kontrol konusundaki yeteneğinizi ölçümleyeceksiniz.

1path, Android'de fenomen olmaya aday ve iOS'a da çıkan, farklı bir kafaya sahip dediğimiz şu beceri oyunlarından biri. Noktaları birleştirip labirent benzeri formlarda ilerlemeniz gereken bu oyunda hareketi kontrol sensörüyle gerçekleştiriyorsunuz. Size oyunun haritasında gözterilen belli noktaları sırasıyla birleştirmeniz gereken 1Path'te öte yandan bariyerlere de çarpmamak konusunda çaba harcamanız lazım. Oyunda attığınız ilk adımlarda her şey oldukça sade ve anlaşılır gözüküyor, ancak 100 farklı bölüm ve her defasında eklenen yeni fikirler ve engeller vaktinizi harcamanıza değecek bulmacalar sunuyor. Oyunun iOS kullanıcıları için tek dezavantajı ise 1Path'in Android kullanıcıları için tamamen ücretsiz olması.

Minimalizmi ve estetiği başarılı bir şekilde birleştiren görsellerle birlikte soluksuz bir oyun keyfi sunan 1Path, hedefe ulaşabilmeniz için sizden, belirtilen kordinasyonlara sırasıyla ulaşmanızı istiyor. Tabii bu komutları yerine getirecek olan oyuncunun karşılaşacağı engeller de var. Misal, iki nokta arasında yer alan engellere çarpmamanız gerekiyor. Tilt kontolü sayesinde hakkından söz etmeye değer bir oyun zorluğunu da içine katan oyun bunu yaparken saçınızı başınızı yolduracak seviyelere ulaşmadığı için keyfli bir eğlence eşiğini yakalamış. Üstelik size yolda yardımcı olacak zaman bonusları ve korunmanızı sağlayacak kalkanların olduğunu da düşününce agresif oynamanızın önünde de herhangi bir engel kalmıyor.