80 Days 1.1 (ios)

80 Days

1.1
80 Days
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

iOS cihazlarınızda oynayabileceğiniz bir rol yapma oyunudur.

Eskiden seçimlerinizin hikayenin sonucunu belirlediği kitaplar vardı. "Şunu yapmak istiyorsan 15. sayfaya git" gibi yönlendirmeler yapardı ve siz de istediğiniz seçimi yaparak farklı sonuçlara ulaşırdınız.

80 Days da işte bu kitapların mobil cihazlarınıza uyarlanmış ve oyunlaştırılmış hali diyebilirim.  Jules Verne'in meşhur romanı 80 Günde Devr-i Alem'den esinlenilerek geliştirilmiş olan 80 Days tam anlamıyla bir interaktif kurgu. Yani oyundaki yüzlerce farklı seçim oyunun farklı sonlara ulaşmasını sağlıyor. Böylece oyunun hikayesini kendi seçimlerinizle şekillendirebiliyorsunuz.

Oyunun orijinal ilüstrasyon ve çizimleri ile orijinal müzik ve soundları, steampunk tarzı en çok dikkat çeken özellikleri arasında. Oyun öyle iyi tasarlanmış ki neredeyse konsol üzerinde oynuyormuşsunuz deneyimi yaşatıyor.

Oyunda kitaptaki karakter Phileas Fogg'un asistanı Passepartout rolünde oynuyorsunuz. Gideceğiniz şehirlere siz karar veriyor, aynı zamanda da patronunuzun sağlığı, finansal durumu ve zamanını da siz yönetiyorsunuz. Gideceğiniz her şehir farklı bir maceraya yelken açıyor. Pek çok farklı karakterle tanışıyor ve olayla karşılaşıyorsunuz. Sonucu ise sizin seçimlerinizle şekilleniyor.

Oyunda aynı zamanda bir ağ bulunuyor ve diğer oyuncuların pozisyonlarını, rotalarını ve kazançlarını görebiliyorsunuz. Böylece onlarla en hızlı ya da en kapsamlı oyuncu olmak için yarışabiliyorsunuz.

Eğer siz de bu tarz orijinal oyunları seviyorsanız, 80 Days'i indirip denemelisiniz.