Yüzde 94 2.2 (ios)

Yüzde 94

2.2
Yüzde 94
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

iOS cihazlarınızda oynayabileceğiniz bir bulmaca oyunudur.

Yüzde 94, iPhone ve iPad cihazlarınıza ücretsiz indirip oynayabileceğiniz bir bulmaca oyunudur. Soru cevap şeklinde oynanan bu oyun, aslında uzun yıllardır televizyonlarda izlediğimiz bir yarışmanın mobil oyuna uyarlanmış hali diyebilirim.

Artık hepimiz "Yüz kişiye sorduk" cümlesiyle başlayan televizyon yarışmasını biliyoruzdur diye düşünüyorum. Ailelerin ya da arkadaşların birlikte yarıştığı ve sorulan sorulara verilen en popüler cevapları bulmaya çalıştıkları bu yarışma bana her zaman çok eğlenceli gelmiştir.

Artık bu oyunu oynamak için yarışmayı izlemenize gerek yok çünkü mobil cihazlarınızda oynayabileceğiniz bir oyunu var. Fakat ne yazık ki Türkçe değil. Fakat yine de sorular bize çok yabancı sorular değil.

Hoş tasarımı ve eğlenceli animasyonları ile de dikkat çeken oyunda klasik popüler cevabı bulmaya çalışıyoruz. Bu sayede 94 puana ulaşmaya yani 100 kişiden 94'ünün verdiği cevapları bulmaya çalışıyoruz.

Örneğin oyun size ellerinizle yediğiniz şeyi sordu ve siz de hamburger dediniz. Bu durumda yüz kişinin on beşinin verdiği cevabı biliyor ve 15 puan alıyorsunuz. Ardından mısır dediniz ve yüz kişiden dokuzunun verdiği cevabı bildiniz. Bu durumda da 9 puan alıyor ve böylece 94 puana ulaşmaya çalışıyorsunuz.

Bunun dışında oyunda  sabah uyandığınızda ilk yaptığınız şeyi söyleyin, genellikle bozuk olan bir şey söyleyin, yumurtadan çıkan bir hayvan söyleyin gibi genel sorular soruyor. Basitmiş gibi görünse de cevap seçeneği çok çeşitli olduğu için bazen zorlanabiliyorsunuz. Bu durumda da oyun içi satın almadan ipucu satın alabiliyorsunuz.

Eğer siz de bu yarışmayı eğlenerek izliyorduysanız bu oyunu indirip denemelisiniz.

YORUMLAR