Allstar Legion

Allstar Legion
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Allstar Legion, iPhone ve iPad kullanıcılarının oynayabileceği son zamanlarda popülerleşmeye başlayan aksiyon dolu kart oyunlarından bir tanesi.

Allstar Legion, tamamen Türkçe olarak hazırlanan hem eğlenceli hem de heyecanlı bir kart oyunu. Eskiden kart oyunları oldukça sade ve sadece tasarımı güzel karakterlerden ibaret oyunlardı. Son zamanlarda geliştirilen kart oyunlrı ise içerisine aksiyonu da dahil ederek kendi kahramanlarınız ile bütünleşme şansı sunuyor.

Oyunda seçeceğiniz kahramanı zaman içerisinde geliştirerek eşyalar kullanacaksınız. Eşyalar için ise alışveriş yapabileceğiniz bir pazar bulunuyor. Burada diğer oyuncular ile takaslara girebiliyor yada ürün alıp satabiliyorsunuz. Oyun ilk bakışta hem grafiklerinden hem de oyun yapısından dolayı bir MOBA oyununa benziyor fakat kart oyunu. Oyundaki QTE savaş sistemi sayesinde hamleleriniz ile kritik müdahalelerde bulunabiliyorsunuz. Bu sayede parmaklarınız adeta bir silaha dönüşüyor. Online olarak oynayan diğer oyuncular ile gireceğiniz savaşlarda parmaklarınızı yeterince hızlı kullanmalı ve kombolar ile hamleleri yerinde yapmalısınız. Aksi taktirde yenilgi kaçınılmaz oluyor. Oyunun savaş mekanikleri ve sistemi sayesinde kısıtlı sürede tüm yeteneğinizi kullanmaya zorlanıyorsunuz. Bu da oyundaki başarınızın kısa sürede gleişmesine yardımcı oluyor. Kahramnınızı çok iyi yönlendirerek tüm savaşları kazanmak ise ilk amacınız.

Oyundaki her kahramanın kendi özel güçleri ve yetenekleri bulunuyor. Bu yetenek ve güçleri doğru yer ve zamanda kullanırsanız rakipleriniz karşısında büyük avantaj elde edebiliyorsunuz. Yıldız üzerinden gücü belirlenen kahramanlar ilk başta 1 ile 3 arasında bir yıldıza sahipken, maksimum seviyesine çıktığında 5 yıldıza ulaşır ve güçlerinin üst sınırına çıkar. Bu şampiyonlar çok tehlikeli olup çok fazla hasar verebilirler.

Oyundaki zorlu savaşlara katılarak kendi seviyenizdeki diğer oyuncular yada arkadaşlarınız ile mücadele edebilirsiniz. Girdiğiniz zorlu savaşları kazanmanız durumunda ise gittikçe zenginleşmeye başlıyorsunuz. Zenginlik ise oyun içi avantaj anlamına geliyor.

3 boyutlu ve tamamen Türkçe olan Allstar Legion'u tüm iPhone ve iPad sahiplerinin mutlaka indirmesi gerektiğini düşünüyorum. Eğer boş vakitlerinizi değerlendirebileceğiniz ama aynı zamanda eğlenebileceğiniz bir oyun arıyorsanız bu oyuna göz atmanızda fayda var.

YORUMLAR