Analytiks

Analytiks
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Analytiks uygulamasını kullanarak iPhone ve iPad cihazlarınızdan web sitenize gelen ziyaretçileri infografiklerle analiz edebiliyorsunuz.

Analytiks uygulaması, iPhone ve iPad kullanıcılarının web sitelerinin istatistiklerini daha kolay ve anlaşılır bir şekilde analiz edebilmeleri için hazırlanmış ücretsiz bir uygulama. Google Analytics hesabınıza bağlı bir şekilde çalışan uygulama, Google'ın çift doğrulamalı giriş sistemini de destekliyor ve bu nedenle güvenlik konusunda endişe duyanların da sorunsuzca kullanabilmelerine izin veriyor.

Uygulamanın klasik web sitesi ziyaretçi trafiği analizi uygulamalarından en temel farkı, sonuçların oldukça çekici infografikler şeklinde sunulmaları. Böylelikle çeşitli sunumlarda direkt olarak uygulama içerisinden aldığınız görselleri kullanabilir, reklamverenlerinize daha profesyonel bir şekilde istatistiklerinizi gösterebilirsiniz.

Toplamda 16 web sitesine kadar destek sunan uygulama, Google Analytics üzerinden gelen tüm verileri sunabiliyor ve bunun yanında sosyal ağlar üzerinden gelen ziyaretçilerinizin de ayrı ayrı belirtilerek infografiğe eklenmelerini sağlayabiliyor. Tabii ki tüm bu işlemlerin gerçekleşebilmesi için internet bağlantınızın aktif olması gerektiğini unutmamalısınız.

Elbette klasik istatistik görünümlerini de destekleyen uygulama, infografik üzerinde farklı tarzların uygulanabilmesi için de gereken araçlara sahip. Böylelikle rakamların yer aldığı bir infografiğin yanında çizimler şeklinde istatistik sunumları da inceleyebilirsiniz.

Analytiks'e genel olarak bakıldığında biraz daha kişisel kullanımlara uygun olduğunu ve şirketlerin içerisinde yer alan özellikleri bir miktar yetersiz bulacaklarını da unutmamak gerekiyor. Daha profesyonel çözümler iş kullanıcıları için uygun olacaktır diye düşünüyorum. Yine de size uygun olup olmadığını denemek için göz atmadan geçmeyin derim.

YORUMLAR