Autodesk 123D Sculpt+

Autodesk 123D Sculpt+
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Autodesk 123D Sculpt+, iPad'inizi kullanarak 3D modellemeler yaratmanızı mümkün kılan bir modelleme uygulamasıdır

Autodesk 123D Sculpt+, 3 boyutlu modelleme yazılımlarında sunduğu başarılı çözümlerle tanınan Autodesk firması tarafından mobil cihazlar için özel olarak geliştirilmiş bir 3D modelleme uygulamasıdır.

iOS işletim sistemini kullanan iPad tabletlerinize tamamen ücretsiz olarak inidirip kullanabileceğiniz bir uygulama olan Autodesk 123D Sculpt+ sayesinde çeşitli araçları, uzay gemilerini, canavarları, ejderhaları, hayvanları 3 boyutlu olarak tasarlayabilir, sonrasında nasıl görüneceklerini belirleyebilirsiniz. Uygulama ile 3 boyutlu modeller yaratırken işe ilk olarak modelin iskeletini yaratarak başlıyorsunuz. Sonrasında ise deri rengini belirleme, tüyler ve kürk gibi öğeler ekleme ve yüzey dokusunu belirleme gibi işlemler yapıyorsunuz. Bütün bu işlemler dokunmatik olarak gerçekleştirilebilmekte. Uygulamanın mobil cihazlar düşünüldüğünde oldukça başarılı bir arayüze sahip olduğu söylenebilir.

Autodesk 123D Sculpt+ ile oluşturduğunuz 3 boyutlu modellemeleri farklı yazılımlarda kullanmak üzere dışarı aktarabilirsiniz. Uygulamayla hazırladığınız modellemeleri görsel dosyaları olarak kaydedebildiğiniz gibi OBJ formatıyla da kaydedebiliyorsunuz. OBJ formatına sahip modelleme dosyaları Autodesk Maya veya 3DS Max gibi yazılımlara aktarılabiliyor ve üzerlerinde değişiklikler yapılabiliyor.

YORUMLAR