Aviation Empire

Aviation Empire
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı
  • DİL SEÇENEKLERİ

    İngilizce

  • TOPLAM İNDİRME

    37

  • Üretici

    KLM Koninklijke Luchtvaart Maatschappij N.V

Aviation Empire, kendi havalimanlarınızı kurup, dünya genelinde uçuşlar gerçekleştirmeniz gereken bir iPhone ve iPad oyunu.

Aviation Empire, kendi havalimanlarınızı kurmanız, uçaklarınızı üretmeniz gereken kısa soluklu bir havaalanı kurma ve yönetme oyunu. KLM Royal Dutch Airlines’ın ilk uçuşu gerçekleştirdiği 1919 yılına bizleri götüren yapım farklı konseptiyle benzerlerinden ayrılıyor.

Airport City kadar popüler bir yapımı unutturacak kadar başarılı olduğunu düşündüğüm Aviation Empire oyununda ilk noktamız Armsterdam ve yıl 1919. Amacımız havaalanlarının yetersiz olduğu, uçakların fazla gelişmiş olmadığı bu yıldan başlayıp dünyanın dört bir yanına uçuş gerçekleştirebilecek kapasiteye gelebilmek. İlerleme durumumuz yıl yıl (sosyal ağlardaki zaman tüneli gibi) görebildiğimiz oyunda 2014 yılına geldiğimizde global olarak başarı sağlamışsak oyuna veda ediyoruz. Niye 2014? diye düşünebilirsiniz. Oyunun yapım yılı 2014 ve güncellenmediğinden 2015’I göremiyoruz.

Oyun temel olarak benzerlerinden bir farklıllık göstermiyor. Yine havaalanı yapımına uygun boş arazileri kapıyor ve kendi düzenimizi bir an önce kurmaya başlıyoruz. İlerledikçe doğal olarak havaalanlarımızın ve uçaklarımızın da sayısı artıyor. Hangi ülkelerde havaalanı kurduğumuz, nereden nereye uçuşların düzenlediğimiz gibi detaylar dünya haritası üzerinden gösteriliyor. Dünya haritasını döndürerek ülkeler arası gezebiliyor ve dokunarak havaalanımıza yakından bakabiliyoruz.

iPhone ve iPad’inizde daha önce havaalanı kurma ve yönetme oyunu oynadıysanız Aviation Empire’a kısa sürede alışacak ve kısa zamanda da bitirmiş olacaksınız. Lakin ilk deneyiminizse ve de yeterince yabancı dil bilginiz yoksa biraz zorlanacağınızı düşünüyorum. Oyun içi diyaloglar bulunduğundan hem ilerleyebilmeniz hem de zevk alabilmeniz açısından az da olsa dil bilginizin olması gerekiyor.

YORUMLAR