Bloktris

Bloktris
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Bloktris ile klasik tetris oyunu yenilenmiş olarak iPhone ve iPad'lere taşınıyor.

Bloktris, 90’ların efsane oyunu tetrisi iPhone ve iPad’imize taşıyan yapımlardan biri. Ücretsiz indirip tetris keyfini akıllı telefon ve tabletinizde sürdürebileceğiniz oyun klasik tetrisden biraz farklı diyebilirim.

Farklı şekillerde blokları yan yana getirerek sayı almaya çalıştığımız bir beceri oyunu olan tetris çocukluğumuzda birçoğumuzun başından zar zor kalktığı bir oyundu. Saatlerimizi harcadığımız oyun hiç eskimedi ve günümüzde de oynanıyor. Mobil cihazlarımıza farklı isimlerle girse de oynanış itibariyle aynı olduğundan eski tadı almanız mümkün. iOS platformunda yeni karşımıza çıkan Bloktris de tetrise özlem duyanlar için hazırlanmış onlarca yapımdan biri. Tamamen ücretsiz ve reklam içermeyen yapımda küp şeklinde bloku kullanarak renkleri kombine etmeye çalışıyoruz. Tek bir şekil olduğundan oyun bir noktadan sonra kilitleniyor diyebilirim.

Oluşturduğunuz şeklin büyüklüğüne göre puan veren Bloktris oyununda dikkat oldukça önemli. Zira oyun tek bir şekilden oluşan blok üzerine ilerliyor ve küp şekli her alana sığmadığından kısa sürede ekranı yarılamış olabiliyorsunuz. Tam bu noktada puan kazanmanın klasik tetris oyununa göre daha zor olduğunu söyleyebilirim.

Tetris çocukluğunuzda unutamadığınız oyunlar arasında ise Bloktris ile eski günlere dönebilirsiniz.