CalQ

1.1
CalQ
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

CalQ matematik temelli bir zeka oyunudur ve özellikle gelişim çağındaki çocuklar için mutlaka denenmesi gereken alternatiflerden bir tanesidir.

Çocukların çok fazla oyun oynaması ebeveynler tarafından pek hoş karşılanmaz. Fakat bu oyun aileler için tamamen bir istisna. Matematik üzerine kurulmuş olan CalQ çocukların zihinsel gelişimini destekleyecek bir yapıya sahip.

Tamamen ücretsiz olarak sunulan oyundaki amacımız tabloda yer alan sayıları ve işlemleri kullanarak bize verilen hedef sayıya ulaşmak. Tabloda yer alan sayıları ne kadar fazla kullanırsak bölüm sonunda alacağımız puan da aynı ölçüde yüksekliyor. Bu kadar kural yetmezmiş gibi geliştirici bir de zaman faktörü eklemiş. Oyunda yer alan bölümleri tam 90 saniye içerisinde çözmek gerekiyor.

CalQ iki farklı oyun modu sunuyor. Bunlardan biri 90 saniye içerisinde mümkün olduğunca fazla hedef sayıya ulaşmak. Diğeri ise zamana karşı mod. Bu modda ulaştığınız hedef başına puan kazanıyor ve mümkün olduğunca ileri gitmeye çalışıyoruz. Facebook ve Twitter desteği sunan oyunda elde ettiğimiz puanları arkadaş çevremizle paylaşma şansına sahibiz.