Calvino Noir 1.1 (ios)

Calvino Noir

1.1
Calvino Noir
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Calvino Noir başarılı bir atmosfere sahip olan bir strateji oyunudur

Calvino Noir, Film Noir tazını başarılı bir şekilde kullanarak bize özel bir macera yaşatan bir mobil aksiyon - strateji oyunu olarak tanımlanabilir.

iOS işletim sistemini kullanan iPhone telefonlarınızda ve iPad tabletlerinizde oynayabileceğiniz gizlilik tabanlı bir oyun olan Calvino Noir'de 1930'lu yıllara yolculuk ederek alternatif bir dünyaya konuk oluyoruz. Oyundaki temel amacımız ise bu alternatif dünyada kendimize alternatif bir gelecek inşa etmek. Savaştan yeni çıkıldığı, dünyanın göç dalgaları ve yoksullukla mücadele ettiği, tarihin gördüğü en kanlı mafya çatışmalarının yaşandığı bu dönemde bir grup devrimci bu dünya düzenini değiştirmek için zorbalardan ve zalimlerden oluşan güçlere meydan okuyorlar. Biz de onlara bu maceralarında yardım ederek oyuna dalıyoruz.

2 boyutlu bir yapıya sahip olan Calvino Noir'de her sahnede karşımıza gizlilik yeteneklerimizi kullanarak çözmemiz gereken bulmacalar, yok etmemiz gereken düşmanlari sabote etmemiz gereken makinalar ve açmamız gereken kilitler gibi mücadeleler çıkıyor. Bu işleri yapabilmek için farklı kahramanların yeteneklerini ihtiyaç duyulan yerlerde kullanmamız gerekiyor. Ayrıca kimi kahramanlar bilek gücünü kullanarak bulmacalara farklı bir çözüm getirebiliyor.

Film Noir havası siyah-beyaz tonların hakim olduğu grafiklerde ve diyaloglarda kendisini gösteriyor. Oyunun hikayesinin tamamen seslendirilmiş olması oyuna artı puan kazandırıyor.

YORUMLAR