CampusWings 1.1 (ios)

CampusWings

1.1
CampusWings
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

CampusWings uygulaması sayesinde iPhone ve iPad cihazlarınızdan öğrencilere özel bir sosyal ağ kullanabiliyorsunuz.

CampusWings uygulaması, iPhone ve iPad kullanıcısı olan üniversite öğrencilerinin kullanabilecekleri ücretsiz sosyal ağ uygulamaları arasında yer alıyor ve her ne kadar arayüzünde ufak tefek aksaklıklarla karşılaşılabilse de genel olarak kullanılabilir bir yapıya sahip olduğunu söyleyebilirim. Fakat uygulamanın esas öne çıktığı noktanın işlevi olduğunu söyleyebilirim.

Sadece .edu uzantılı e-posta adresleriyle kayıt olunabilen uygulama, böylece aile ve akrabalardan uzak bir sosyal medya deneyimi sunmayı hedefliyor. Facebook'un da ilk ortaya çıktığında sadece üniversite öğrencileri için açık olduğunu dikkate alırsak uygulamanın da bu konuda varolan açığı kapatabildiğini söyleyebilirim.

Hem kendi kampüsünüz hem de başka kampüslerdeki diğer öğrencilerle arkadaş olabileceğiniz uygulama, maalesef şimdilik sadece Bahçeşehir, Bilgi, Boğaziçi ve Koç Üniversiteleri için destek sunuyor fakat ilerleyen dönemlerde daha fazla üniversitenin sisteme katılacağını düşünüyorum.

Çalışması esnasında internet bağlantısına ihtiyaç duyması ise bir sosyal ağ olduğu için elbette normal. Hem günlük dostlarınızla iletişim ihtiyaçlarınız hem de ders notu paylaşımı gibi konularda kullanabilme şansınız olması ise CampusWings'i denenebilir uygulamalardan bir tanesi haline getiriyor.

Eğer yeni, yerli ve öğrencilere özel bir sosyal ağ arıyorsanız göz atmadan geçmeyin derim.

YORUMLAR