Çanak Okey 1.9.0 (ios)

Çanak Okey

Çanak Okey
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Sosyal bir ağ üzerinden sanal para ile oynadığınız Çanak Okey sayesinde asla okeye dördüncüyü aramak zorunda kalmayacaksınız.

Türkiye'de oyun denince ilk akla gelen seçeneklerden biri olan Okey, sadece geleneklerden kalma bir masaüstü oyunu olmanın ötesine ulaşmasından çok zaman geçti. Flash pop-up ekranlarda bile hatrı sayılır milyonları peşinden sürükleyen bu oyunu mobil oyunda oynamak ise başlı başına bir keyif sunuyor. Kıraathanelerde dördüncü oyuncuyu arama derdi gibi bir şey kalmadı ve dijital platformda bu oyunu bize en güzel şekilde sunan örneklerinden bir tanesi de Çanak Okey.

iOS'a oyun çıktığı günden bu yana gelmesi an meselesi olan bir okey oyununu da seçerken bu oyunlar arasından en iyi olanlarını bilmekte fayda var. Çanak Okey kısa sürede kalabalık bir kitleye ulaşan ve online olarak dünyanın dört bir yanından tercih edilen bir oyun. Bildiğiniz gibi kurallar standart: 52 taş, 4 ıstaka, 2 okey, 2 yalancı okey ve değiştirmek için kullanılan taş desteleri. Oyun oynarken masaya koyabildiğiniz sanal para sayesinde puan olarak hesaplanan paracıklara konmanız ve başarınızı puan listelerinde paylaşmanız mümkün.

Başkalarıyla oynarken telefondan veya dışarıdan sizi rahatsız eden insanlar tarafından mı bölündünüz? Sizin için verili süreden sonra hamle yapabilen kendinize ait bir yapay zeka mevcut. Korkmayın, bu yapay zeka epey zeki.

Eskiden sadece Facebook veya Mynet üzerinden oynanabilen Çanak Okey, artık Android ve iOS için çıkan uygulamalar sayesinde sizin de cebinizde olacak. İstediğiniz zamanda yer farketmeksizin okey oynamanız mümkün. Gecenin bir saati uyanık olan kitleleri görseniz şaşırırsınız. 24 saat boyunca online olarak okey oynamanız gerçekten mümkün.

Bilgisayardan ve pop-up pencerelerinden oynanan okey ile tabletten oynayacağınız okey arasında ciddi bir fark var. Fare ile sürüklediğiniz taşlar yerinde parmaklarınızla gerçekleştirdiğiniz kontrol daha doğal bir oyun hissiyatı ve daha fazla keyif veriyor. Üstüne bir de HD grafiklerin eklendiğini belirtecek olursak, Çanak Okey ile kapışabilecek alternatiflerin sayısı oldukça azalıyor.