Choosic

Choosic
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Choosic, iPhone'unuzda ücretsiz kullanabileceğiniz ücretsiz ve reklamsız müzik öneri uygulamalarından biri.

Choosic, iPhone’unuzda müzik dinlemeyi seviyorsanız kesinlikle indirmeniz gerektiğini düşündüğüm bir mobil uygulama. Dışarıda, evde, çalışırken veya seyahat ederken gün içerisinde siz de benim gibi müziksiz yapamıyorsanız popüler ve yeni parçaları öneren bu müzik uygulamasına bayılacaksınız.

iPhone ile uyumlu onlarca müzik uygulamasının yanında Choosic’in yeri başka diyebilirim. Çünkü bu uygulamada geliştiriciler tarafından önceden hazırlanmış çalma listeleri bulunmuyor. Bunun yerine müzik önerileri karşınıza geliyor ve sadece beğendiklerinizden oluşan çalma listelerini dinlemenin keyfini sürüyorsunuz.

Ücretsiz olmasına karşın ilginç bir şekilde reklam içermeyen ve abone olmadan doğrudan iPhone’unuza indirip kullanabileceğiniz bir müzik öneri uygulaması olan Choosic’de müzik keşfetmek ise son derece basit. Kendi zevkinize uygun çalma listenizi oluşturmak için tek yapmanız gereken önünüze gelen şarkıyı beğenmek yani kalp butonuna dokunmak. Tabii ki önerilen şarkıyı beğenmeme şansına da sahipsiniz ki bunu da çarpı butonuna dokunarak yapıyorsunuz.

Dünya genelinde en çok dinlenen, radyo kanallarında sürekli olarak çalan şarkıları öneren harika bir uygulama olduğunu düşündüğüm Choosic’in müzik dinleme ekranı da oldukça sade. Parça atlama, ses açıp kapama dışında şarkının yer aldığı albümün kapağı gösteriliyor. Bu açıdan uygulamayı kullanırken zorluk yaşayacağınızı zannetmiyorum.

Metroda, otobüste, vapurda, tatilde mekan ve zaman gözetmeksizin müzik dinlemeyi seviyor ancak ücretli uygulamaların sunduğu hazır çalma listelerinden sıkıldıysanız ve de ücretsiz kaliteli bir müzik öneri uygulaması arıyorsanız Choosic’i iPhone’unuza indirip denemenizi tavsiye ederim.

YORUMLAR