Chromatik

Chromatik
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

iOS cihazlarınızda kullanabileceğiniz bir nota uygulamasıdır.

Chromatik, iPhone ve iPad cihazlarınıza ücretsiz olarak indirip kullanabileceğiniz bir müzik uygulamasıdır. Müzik dinlemeyi sevmek başka bir şey fakat müzik yapmayı sevmek bambaşka bir şeydir. Müzik yapıyorsanız bundan aldığınız hazzı başka bir şeyden alamıyorsunuz.

Eğer siz de herhangi bir enstrüman çalıyor, çalmakla ilgileniyor veya yeni başlamak istiyorsanız yapmanız gereken çeşitli şarkıların notalarını bulup onları kendi enstrümanınızda çalmayı denemek. Böylece yaptığınız işte çok daha iyi olabilirsiniz.

Uygulama üzerinde 20'den fazla enstrümana uygun şarkı ve nota bulunduğunu söylemeliyim. Bu esntrümanlardan bazılarını gitar, piyano, saksofon, flüt, trampet, çello şeklinde sıralayabilirim. Her şarkı için bu enstrümanlara uygun video, nota ve şarkı sözlerini bulabiliyorsunuz.

Uygulama hala gelişme aşamasında olduğu için bütün şarkıları bulamıyorsunuz elbette fakat pek çok şarkıyı bulabiliyorsunuz. klasik rock'tan pop'a, hip hop'tan klasik müziğe, indie'den jazz'a kadar pek çok kategori uygulamada mevcut.

Chromatik'te aradığınız şarkıları alfabetik sıra şeklinde dizilmiş artist isimlerine göre bulabiliyorsunuz. Fakat aynı zamanda isterseniz arama seçeneği ile de aradığınız şarkıya erişme şansına sahipsiniz.

Chromatik'de bulabileceğiniz bütün müziklerin her zaman tamamen ücretsiz olması da bir diğer artı özelliği diyebilirim. Notaları indirme şansına sahip değilsiniz fakat isterseniz zum yaparak daha yakından bakabiliyorsunuz.

Eğer siz de enstrüman çalıyorsanız ve değişik şarkıların notalarına erişmek istiyorsanız bu uygulamayı denemelisiniz.