Cloaq

Cloaq
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Paylaşımlarınızı anonim olarak gerçekleştirmenize imkan tanıyan Cloaq, hiçbir kişisel bilgi istemeden üye olmanıza imkan sağlıyor.

Cloaq ücretsiz olarak indirebileceğiniz, farklı özellikleriyle dikkat çeken bir sosyal medya uygulamasıdır. Piyasada hali hazırda çok sayıda farklı sosyal medya aracı olduğunu hepimiz biliyoruz. Peki Cloaq'u diğerlerinden farklı kılan özelliği ne?

En başta, kullanıcıların kişisel bilgilerini girmeden paylaşım yapmalarına imkan sağlıyor. Sosyal medya platformlarının hemen hemen hepsi ilk önce kişisel bilgilerimizi istemekte. Bu durum özellikle kimliğimizi belli etmeden paylaşımlarda bulunmak istediğimizde sorun yaratmakta. Çünkü sahip olduğumuz bir sosyal kimliğimiz var ve bunu yaptığımız paylaşımlar sebebiyle negatif etkilemek istemeyiz. Tam da bu noktada devreye giren Cloaq, kullanıcılardan hiçbir kişisel bilgi talep etmiyor.

Uygulamayı bir maskeli balo olarak düşünebilirsiniz. Herkes orada, etkileşimde bulunuyor fakat kimse kimseyi tanımıyor. Bu sayede sosyal kimliğiniz zarar görmesin diye konuşmadığınız konuları dahi rahatlıkla bu ortamda paylaşabilirsiniz. Elbette saygı kurallarına uymaya ve kişisel haklar çerçevesinde olmaya özen göstermeliyiz.

Uygulamayı kullanmaya başlama kiçin sadece profil ismi ve şifre belirlemeniz yeterli. Daha sonra paylaşımlarda bulunmaya başlayabilirsiniz. Son derece temiz ve kullanışlı bir arayüze sahip olan Cloaq'u, farklı bir deneyim arıyorsanız mutlaka denemenizi öneriyorum.