Combo Queen

Combo Queen
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

iOS cihazlarınızda oynayabileceğiniz bir aksiyon oyunudur.

Combo Queen, iPhone ve iPad cihazlarınıza indirip oynayabileceğiniz bir aksiyon oyunudur. Adından da anlaşılabileceği gibi kombo yapma üzerine kurulu olan oyundaki tek amacınız da aslında bu diyebilirim.

Oyun ilk bakışta piksel art grafikleri ile dikkat çekiyor. Retro oyunlara özlem duyuyorsanız ve geçmişteki yapılmış 8-bit oyunlar ilginizi çekiyorsa, hem grafikleri hem de müzikleri ile sizi geçmişe götürecek bu oyunu seveceğinizi düşünüyorum.

Oyunda amacınız savaşmaya çıkmış olan kraliçeye yardımcı olmak. Aslında eli balta tutan bir savaşçı olan bu kraliçe bir yandan koşuyor bir yandan da karşısına çıkan düşmanlarını baltasıyla çeşitli kombolar yaparak öldürüyor.

Oyunun kontrolleri ise gayet basit diyebilirim. Öğrenmesi kolay fakat ustalaşması zor diyebileceğim tarzda bir oyun olan Combo Queen'de tek yapmanız gereken doğru anlarda ekrana dokunabilmek.

Oyun aynı zamanda farklı kategorileri ve tarzları da bir araya getirmiş olmasıyla dikkat çekiyor diyebilirim. Geliştiriciler, rol yapma, koşu ve aksiyon kategorilerini dengeli bir şekilde tek bir oyunda toplamayı başarmışlar.

Özellikle rol yapma kategorisinden mevcut olan öğelerden bazıları karakterinize level atlatma, silahlarınızı yükseltme ve oyunda ilerledikçe yeni kombo setleri öğrenme olarak sıralanabilir. Oyunda özel bir kombo sistemi olduğunu da söylemeliyim.

Bununla birlikte oyunda çeşitli türlerde canavarlar, mini oyunlar, rastgele oluşturulan zindanlar da bulunuyor. Böylece aynı anda aksiyonun tadına varırken bir yandan da heyecanlı bir macera içinde oluyorsunuz.

Eğer siz de retro tarz oyunları seviyorsanız bu oyunu indirip denemenizi tavsiye ediyorum.